W modlitwie nie chodzi tylko o przedstawianie Bogu swoich próśb. Mówi się przecież, że modlitwa jest oddechem duszy – jest niezbędna do tego, żebyśmy mogli złapać duchową równowagę. Masz stres w pracy? Przeżywasz trudności życiowe? Te modlitwy zmienią Twoje życie!

Koronka do Bożego Miłosierdzia
Być może zrozumiałeś, że Twoje życie do tej pory nie wyglądało tak jak powinno. Uświadomiłeś sobie ciężar grzechu i jego konsekwencje. W takiej sytuacji nic nie zastąpi sakramentu pokuty. Koronka do Bożego Miłosierdzia jest jednak modlitwą, która powili Ci rzucić w ogień Bożej miłości wszystkie Twoje niedoskonałości, całą grzeszną przeszłość. Nie wahaj się!

„Ktokolwiek będzie ją odmawiał, dostąpi wielkiego miłosierdzia w godzinę śmierci. Kapłani będą podawać grzesznikom, jako ostatnią deskę ratunku; chociażby był grzesznik najzatwardzialszy, jeżeli raz tylko zmówi tę koronkę, dostąpi łask z nieskończonego miłosierdzia Mojego. Pragnę, aby poznał świat cały miłosierdzie Moje; niepojętych łask pragnę udzielać duszom, które ufają Mojemu miłosierdziu” – zapisała w „Dzienniczku” słowa Pana Jezusa św. s. Faustyna.

Jak ją odmawiać? Na początku: Ojcze nasz… Zdrowaś Maryjo… Wierzę w Boga…
Na dużych paciorkach (1 raz)
Ojcze Przedwieczny, ofiaruję Ci Ciało i Krew, Duszę i Bóstwo najmilszego Syna Twojego, a Pana naszego Jezusa Chrystusa, na przebłaganie za grzechy nasze i całego świata.
Na małych paciorkach (10 razy)
Dla Jego bolesnej męki, miej miłosierdzie dla nas i całego świata. Na zakończenie (3 razy) Święty Boże, Święty Mocny, Święty Nieśmiertelny, zmiłuj się nad nami i nad całym światem.

Nowenna Pompejańska

Nowenna Pompejańska trwa 54 dni. Każdego dnia odmawiamy trzy części Różańca Świętego (radosną, bolesną i chwalebną). Przed rozpoczęciem każdej z wszystkich trzech części różańca wymieniamy najpierw intencję (tylko jedną), a następnie mówimy: Ten Różaniec odmawiam na Twoją cześć, Królowo Różańca Świętego.

Przez 27 dni odmawiamy część błagalną nowenny i codziennie, na końcu różańca, odmawiamy następującą modlitwę:

Pomnij, o miłosierna Panno Różańcowa z Pompejów, jako nigdy jeszcze nie słyszano, aby ktokolwiek z czcicieli Twoich, z Różańcem Twoim, pomocy Twojej wzywający, miał być przez Ciebie opuszczony. Ach, nie gardź prośbą moją, o Matko Słowa Przedwiecznego, ale przez święty Twój różaniec i przez upodobanie, jakie okazujesz dla Twojej świątyni w Pompejach wysłuchaj mnie dobrotliwie. Amen.

Przez pozostałe 27 dni odmawiamy część dziękczynną nowenny Pompejańskiej i codziennie, na końcu różańca, odmawiamy następującą modlitwę:

Cóż Ci dać mogę, o Królowo pełna miłości? Moje całe życie poświęcam Tobie. Ile mi sił starczy, będę rozszerzać cześć Twoją, o Dziewico Różańca Świętego z Pompejów, bo gdy Twojej pomocy wezwałem, nawiedziła mnie łaska Boża. Wszędzie będę opowiadać o miłosierdziu, które mi wyświadczyłaś. O ile zdołam będę rozszerzać nabożeństwo do Różańca Świętego, wszystkim głosić będę, jak dobrotliwie obeszłaś się ze mną, aby i niegodni, tak jak i ja, grzesznicy, z zaufaniem do Ciebie się udawali. O, gdyby cały świat wiedział jak jesteś dobra, jaką masz litość nad cierpiącymi, wszystkie stworzenia uciekałyby się do Ciebie. Amen.

Niezależnie od modlitw końcowych, różaniec kończymy trzykrotnym zawołaniem do Matki Bożej: Królowo Różańca Świętego, módl się za nami!

Znany jest fakt ukazania się Matki Bożej nieuleczalnie chorej Fortunatynie Agrelli, do której powiedziała:
„Za każdym razem, gdy chcesz uzyskać ode mnie jakaś łaskę, odpraw na mają cześć trzy nowenny błagalne, odmawiając 15 tajemnic mojego różańca, a potem odpraw trzy nowenny dziękczynne”.

Po odprawieniu nowenny Fortunatyna Agrelli została cudownie uzdrowiona. Był to początek nabożeństwa, które polegało na odmawianiu przez 54 dni całego różańca, zwanego „Nowenną nie do odparcia”.

Jezu, Ty się tym zajmij
Czasem rzeczywistość nas przerasta. Mamy problemy w pracy, szkole lub w życiu rodzinnym. Nie potrafimy odpowiednio zająć się naszymi sprawami. Pozostaje zwrócić się do Jezusa.

Kiedy do ojca Pio przychodziły tłumy, mówił: – Idźcie lepiej do ks. Dolindo! Mistyk z Neapolu zostawił modlitwę, którą polecił mu zapisać sam Jezus.

Kiedy widzisz, że sprawy się komplikują, powiedz z zamkniętymi oczami w duszy: „Jezu, Ty się tym zajmij!”. Czyń tak za każdym razem! Czyńcie tak wszyscy, a ujrzycie wielkie, nieustające i ciche cuda! Daję wam słowo, na moją miłość – powiedział Jezus ojcu Dolindo Ruotolo w latach czterdziestych XX w.

„Jezu, Ty się tym zajmij” to idealna modlitwa w stresie i niepowodzeniach. Jej skuteczność potwierdza wiele świadectw, ale warto przekonać się samemu, jak wielki pokój w sercu potrafi dać i przyczynić się do poukładania nawet tych najtrudniejszych spraw.

3 modlitwy, które zmienią Twoje życie
5.34 (88.98%) 301 ocen.


Udostepnij

FacebookTwitterGoogle+

Wspomóż nas Przyjaciele misji

«
»

Wasze komentarze

  Komentarzy:: 35

 1. Piotr Kwiatoń


  Proszę mi pomóc czuje że doszedłem do kresu załamania nic mi nie wychodzi jak sobie z tym poradzić


 2. Prosze o modlitwę za mnie o zdrowie i siły bo jakaś zmęczona i załamana jestem i prosze Matkę Boża o potrzebne łaski dla mnie i mojej rodziny .


 3. Błagam pomóżcie mi i módlcie się w intencji moich problemów finansowych, już nie daję rady.
  Zaczęłam odmawiać nowennę pompejańską . Wiem , że Matka Boska czuwa nade mną, ale więcej modlitw
  nigdy nie zaszkodzi


 4. Naprawdę w moim życiu przechodzę od najmłodszych lat(dziś mam 67 lat),aż do chwili obecnej „chorobę duszy”,w życiu nie palę,nie piję alkoholu,a pomimo to mam problemy natury psychicznej,modlę się,nawet odmówiłem nowennę pompejańska w intencji uspokojenia mojej duszy,jak na razie….bez rezultatów….!!!


  • Dowiedz się czy jako dziecko ktoś z rodziców nie odganiał od Ciebie uroków zrób spowiedź generalną z całego życia dużo pomaga nowenna do matki bożej rozwiązującej więzy


  • Czasami można się napić, np nalewki, może te zaburzenia są spowodowane inną dlegliwością np. tarczyca,


 5. Proszę o modlitwę w intencji mojej babci, dziadka, mamy, sióstr.
  Proszę o modlitwę za ich spokój i mniej problemowe zycie Bog zaplac


 6. Błagam o modlitwę w intencji uratowania mojego związku.
  Teraz może pomóc już tylko cud…
  Mamusiu, Tatusiu Niebiescy, pomóżcie mi!


 7. Proszę o modlitwę za mojego syna Kamila aby Matka Boża pomogła mu w ciężkich chwilach..I aby uspokoił się i nie był nerwowy.
  Proszę o modlitwę za niego .dziękuję .Bogu niech Benda Dzięki. BOG ZAPLAC ZA MODLITWE


 8. Proszę o modlitwę o uwolnienie mnie z choroby psycicznej. O spokój duszy i radość życia. Tylko cud może coś tutaj pomoc.


 9. Proszę o modlitwe w intencji uzdrowienia mnie z epilepsji.Bog zaplac wszystkim.


 10. Proszę o modlitwę o dobrego męża. Mam 40 lat, jestem bardzo samotna, nie mam dzieci. Byłam w związkach ale wszystkie okazały się być niewypałem. Bardzo brakuje mi kogoś u boku.


  • Ja też jestem samotny mam 35 lat nie mogę spotkać uczciwej dziewczyny. W Bogu nadzieja ,że to się odmieni.


 11. Proszę o modlitwę nie mi się w miarę poukłada i o moja E. Niech już tak nie cierpi niech jej się tez w końcu ułoży .


 12. Witam Proszę o modlitwę za mojego bardzo ciężko chorego ojca,który walczy z nowotworem mózgu i wątroby i innych schorzeń,a także za mnie, bo sam nie jestem zdrowy ale ukrywam to przed innymi udając że wszystko jest w porządku a sam pomagam innym.


 13. Błagam o pomoc, o modlitwę… Mam tak beznadziejną sytuację, że nie radzę sobie a modlitwa to moja jedyna broń.. Wesprzyjcie mnie…


 14. Błagam o modlitwę za mojego męża , żeby przestał pić , szanował swoją rodzinę i nie doprowadził do rozpadu małżeństwa


 15. Proszę o modlitwę mam długi i ciągle z mężem pracujemy on czsem 7 dni w tygodniu….proszę o wstawiennictwo.


 16. Proszę o modlitwę by 27 czerwca był dniem który przyniesie nam nadzieje rozwiązania sprawy z naszym zięciem i obecną żoną która jest siostrzenicą męża po śmierci naszej córki chcą pozbawić nas kontaktów z naszymi wnuczkami oboje są bardzo perfidnymi chciwymi i złymi osobami pieniądz są dla nich jest najważniejsze pomóżcie w modlitwie


 17. Jezu ty się tym zajmij bo wszystko się wali


 18. Prosze o modlitwe a intencji problemu w pracy. Dziekuje a calego serca.


 19. Proszę o modlitwę aby przestała mnie boleć głowa i abym nie miał refluxu i dobrze się czuł bo już strasznie mi ciężko 🙁 ,chciałbym być zdrowy…. i aby wszystko się udawało .


 20. Proszę o modlitwę tak bardzo się pogubiłam. Już nie mam siły.Błagam o pomoc.


 21. Prosze o modlitwe o uzdrowienie dla mojej corki,Bog zaplac


 22. Życie moje i moich najbliższych jest bardzo trudne, wszystko się wali. Jezu, proszę, Ty się tym zajmij.


 23. Proszę o modlitwę o nawrócenie o spokój dla mojego męża i syna i większą wiarę dla mnie. BÓG ZAPŁAĆ wszystkim za przeczytanie tej prośby i za każdą chwilę refleksji.


 24. Bardzo proszę o modlitwę w intencji uratowania mojego małżeństwa. Jest mi bardzo ciężko, tylko Bóg może mi pomóc, tylko Bóg może uczynić cud. Jezu, Ty się tym zajmij, zajmij się moim małżeństwem, proszę.


 25. Boże otrzymałam od Ciebie więcej niż mogłam sobie wyobrazić chcę Ci za to podziękować tak jak umiem i mogę czyli modlitwą,dobrym życiem oraz pomocą potrzebującym.


 26. Jeśli ktoś to przeczyta to proszę o modlitwę w intencji mojego brata który jutro ma życiowy egzamin…Bóg zapłać


 27. Bardzo proszę o modlitwę o nawrocenie mojego syna niech stanie się dobrym czlowiekiem i ojcem.


 28. Proszę o modlitwę w intencji, zgody w moim małżeństwie i w rodzinie, o pomoc w znalezieniu pracy dla córki oraz o rozwiązanie problemów finansowych