Święta Rita jest jedną z najczęściej przyzywanych świętych Kościoła katolickiego.  Jej życie tłumaczy, dlaczego to do niej obecnie zwracamy się w beznadziejnych przypadkach.

Jej narodziny ok. 1380 r. zostały pobożnie wymodlone – była jedynym dzieckiem ubogiego małżeństwa z wioski Rocca Porena niedaleko Cascii we  Włoszech. Za namową rodziców wyszła za mąż za trudnego, porywczego mężczyznę, który był powodem wielu jej dramatów. Także jej dzieci, dwaj synowie, sprawiali jej sporo problemów wychowawczych i wszystko wskazywało na to, że skończą jako bandyci. Zmarli jednak podczas epidemii. Rita, której imię jest zdrobnieniem od Małgorzaty, wstąpiła do zakonu augustianek. Tam doświadczyła na własnej skórze męki Pańskiej. Na swojej głowie poczuła ranę jakby od korony cierniowej. Uniknęła robienia sensacji z tych doznań, oddając przez 15 lat ból Chrystusowi. Będąc prostą i niewykształconą osobą, ale wchodząc w cierpienie, osiągnęła szczyt kontemplacji. Zmarła na gruźlicę w 1457 r.

Gdy w kościele w jej rodzinnej miejscowości, obecnie miejscu tłumnych pielgrzymek, wybuchł pożar, płomień pochłonął wszystko prócz jej cyprysowej trumny. Przy grobie działy się nadzwyczajne rzeczy. Właśnie od wtedy dostrzeżono tę świętą jako patronkę spraw trudnych beznadziejnych.  Jej kult rozszerzył się, a jej wizerunek dotarł na krańce ziemi.

Te kilka faktów pokazuje, że święta nie wiodła beztroskiego i łatwego życia. Zaskakiwała jednak, za życia i po śmierci, oddaniem trudności Bogu, jakby wiedząc, że sama nic nie zdziała. Właśnie dlatego my teraz możemy się zwracać o jej wstawiennictwo w naszych beznadziejnych przypadkach. Waleczna i wyćwiczona w cnocie św. Rita może wyprosić nam u Boga wielu łask.

Oto 8 krótkich westchnień do św. Rity, którymi możemy modlić się codziennie w bardzo krótkim czasie. Wystarczą sekundy, by święta na nas wspomniała.

 

swieta-rito-od-rzeczy-niemozliwych-pozwol-mi-przyjmowac-bieg-wydarzen-i-nie-naginac-ich-do-swoich-pragnien-pozwol-mi-doswiadczyc-ze-wszystko-ma-swoje-miejsce-i-czas  swieta-rito-pozwol-mi-byc-kim-jestem-robic-co-robie-i-wziac-za-to-odpowiedzialnosc
rita-2-2
swieta-rito-pozwol-mi-nie-tracic-energii-na-podtrzymywanie-iluzji
swieta-rito-od-rzeczy-niemozliwych-pozwol-mi-wybaczac-innym-i-sobie-bo-swiat-niekoniecznie-jest-sprawiedliwy-dobro-czesto-nie-poplaca-a-za-nieszczescia-nie-ma-rekompensaty-dodaj-naglowek
swieta-rito-pozwol-mi-wierzyc-ze-tylko-milosc-stwarza-od-poczatku-swiat-2  swieta-rito-pozwol-mi-wierzyc-ze-tylko-milosc-stwarza-od-poczatku-swiat-1
rita-3
Oby te akty strzeliste towarzyszyły nam przy okazji codziennych czynności, a przede wszystkim w momentach naszej niemocy.

Fot. wikipedia

8 westchnień do św. Rity
4.86 (81.01%) 122 ocen.


źródło: Magdalena Zarate Rios

Udostepnij

FacebookTwitterGoogle+

Wspomóż nas Przyjaciele misji

«
»

Wasze komentarze

  Komentarzy:: 1

 1. Rafal Serafin


  Ja modlę sie w kazdej sprawie do Boga w Trójcy Jedynego! i wybaczcie ale nie mam tam miejsca na nikogo innego także Maryji.
  Pomodle sie i za was abyście otwarli oczy..

  Pwt 6,14
  Nie będziecie oddawali czci bogom obcym, spomiędzy bogów okolicznych narodów,

  Rz 1,25
  Prawdę Bożą przemienili oni w kłamstwo i stworzeniu oddawali cześć , i służyli jemu, zamiast służyć Stwórcy, który jest błogosławiony na wieki. Amen.