Co najmniej pięciu afgańskich policjantów zostało zabitych w ataku bojowników talibskich na patrol sił bezpieczeństwa w prowincji Kandahar na południu Afganistanu – poinformował w poniedziałek przedstawiciel miejscowej policji.

W ataku, do którego doszło w niedzielę w powiecie Maruf, niedaleko granicy z Pakistanem, rannych zostało dziewięciu funkcjonariuszy – oświadczył rzecznik policji w Kandaharze Zia Durrani.

Według niego w starciach zginęło 15 bojowników talibskich, a 11 zostało rannych. Rzecznik sprecyzował, że starcia trwały przez kilka godzin, dopóki na miejsce nie przybyły posiłki sił rządowych.

Rzecznik talibów Kari Jusuf Ahmadi w oświadczeniu przesłanym do mediów potwierdził, że talibowie przeprowadzili atak.

W związku z rozpoczęciem przez talibów wiosennej ofensywy w ostatnich tygodniach zintensyfikowały się walki w Afganistanie. Przemoc w tym kraju nasiliła się, odkąd prezydent USA Donald Trump przedstawił w sierpniu 2017 roku bardziej agresywną strategię; dowodzone przez USA wojska przeprowadzają więcej ataków lotniczych, a talibowie odpowiadają zamachami bombowymi, zasadzkami i atakami na afgańskie siły bezpieczeństwa.

Oceń ten artykuł


źródło: PAP

Udostepnij

FacebookTwitterGoogle+

Wspomóż nas Przyjaciele misji

«
»

Wasze komentarze

Skomentuj jako pierwszy.