Warszawa, 8.10.2017. Polacy Jakub B³aszczykowski (P) i Bartosz Bereszyñski (L) ciesz¹ siê po zdobyciu drugiej bramki w meczu eliminacyjnym grupy E przysz³orocznych pi³karskich mistrzostw œwiata z Czarnogór¹ na Stadionie PGE Narodowym w Warszawie, 8 bm. (js) PAP/Bart³omiej Zborowski

Awans Polaków na Mistrzostwa Świata!

Polska reprezentacja wygrywając z Czarnogórą (4:2) na Stadionie Narodowym w Warszawie przypieczętowała awans na przyszłoroczne Mistrzostwa Świata w Rosji. Polacy pojadą na mundial po raz ósmy.

Na początku spotkanie ułożyło się dla nas bardzo korzystnie. Jedenastka Adama Nawałki wyszła na murawę skoncentrowana i zmotywowana, ale ewidentnie nie speszona. Nasza reprezentacja objęła prowadzenie już w 6. minucie po trafieniu Krzysztofa Mączyńskiego. Czarnogóra próbowała kilkakrotnie zagrozić bramce Wojciecha Szczęsnego, ale kilkanaście minut później na 2:0 podwyższył Kamil Grosicki. To uspokoiło mecz.

Mimo że druga połowa przebiegała pod dyktando biało-czerwonych, to Czarnogórcy w 78. minucie podczas rzutu rożnego zdołali sforsować naszą obronę i zdobyli bramkę kontaktową. Znakomitym strzałem przewrotką popisał się Mugosa. Piłka trafiła pod samą poprzeczkę, nasz bramkarz nie miał żadnych szans. Niestety pięć minut później Czarnogóra doprowadziła do wyrównania za sprawą trafienia Beciraja.

To wróżyło nerwową końcówkę, ale znakomity przechwyt i bramka Roberta Lewandowskiego na 3:2 porwały publiczność na Stadionie Narodowym i dały większy spokój kibicom. Chwilę później po kolejnej dobrej akcji Polaków piłka ponownie znalazła się w siatce. Fani na stadionie i przed telewizorami mieli więc dziś istną huśtawkę nastrojów, która zakończyła się jednak widowiskowym awansem naszych piłkarzy na mundial.