Król Bahrajnu podarował wspólnocie prawosławnych koptów działkę pod budowę kościoła. Nowa świątynia chrześcijańska powstanie w stolicy kraju, Manamie. Będzie to centrum uroczystości liturgicznych i działań duszpasterskich dla 1500 rodzin koptyjskich w Bahrajnie i Arabii Saudyjskiej – poinformowało Radio Watykańskie.

Król Bahrajnu, Hamad bin Isa Al Chalifa, zapowiedział już w kwietniu br., kiedy w ramach swojej wizyty w Egipcie spotkał się ze zwierzchnikiem prawosławnych koptów, patriarchą Teodorem (Tawadrosem) II. W rozmowie z patriarchą monarcha podkreślił wówczas, że mimo krytykowania przez „organizmy międzynarodowe” dyskryminacji mniejszości szyickiej, w królestwie panuje „tolerancja religijna”. W 2013 r. również Kościół katolicki w Bahrajnie otrzymał działkę o powierzchni 9 tys. m.kw. w miejscowości Awali. Wiosną 2014 r. rozpoczęto tam budowę katedry katolickiej.Król Bahrajnu, Hamad bin Isa Al Chalifa, zapowiedział już w kwietniu br., kiedy w ramach swojej wizyty w Egipcie spotkał się ze zwierzchnikiem prawosławnych koptów, patriarchą Teodorem (Tawadrosem) II. W rozmowie z patriarchą monarcha podkreślił wówczas, że mimo krytykowania przez „organizmy międzynarodowe” dyskryminacji mniejszości szyickiej, w królestwie panuje „tolerancja religijna”.

W 2013 r. również Kościół katolicki w Bahrajnie otrzymał działkę o powierzchni 9 tys. m.kw. w miejscowości Awali. Wiosną 2014 r. rozpoczęto tam budowę katedry katolickiej.

foto. PAP/ADAM JAN

Oceń ten artykuł


źródło: KAI

Tagi

król

Udostepnij

FacebookTwitterGoogle+

Wspomóż nas Przyjaciele misji

«
»

Wasze komentarze

Skomentuj jako pierwszy.