Blisko 3,7 tys. zł udało się zebrać w niedzielę w Białymstoku na pomoc mieszkańcom ogarniętej wojną Syrii – poinformowali w poniedziałek organizatorzy akcji „Białystok dla Syrii”. Kolejna taka zbiórka – 24go września.

PAH, klub i ogórek
Pieniądze na ulicach miasta zbierali wolontariusze Polskiej Akcji Humanitarnej, zbiórka była też prowadzona w klubie „Zmiana Klimatu”, który dołączył do akcji. Cegiełkami na rzecz akcji były również bilety wstępu na koncert „Białystok dla Syrii”, który wieczorem odbył się w tym klubie. Pieniądze zbierano także w zabytkowym, jeżdżącym po mieście autobusie tzw. ogórku, który udostępniły komunalne spółki komunikacyjne; w środku można było posłuchać muzyków, czy skosztować specjałów m.in. arabskiej kuchni.

Na konferencji prasowej poprzedzającej niedzielną akcję w Białymstoku, Katarzyna Prokopowicz z Polskiej Akcji Humanitarnej przypominała, że organizacja pomaga w Syrii od 2013 r. i jest to obecnie jedno z największych działań PAH.

Jedzenie i odbudowa 
Wskazywała, że pomoc polega głównie na dostarczaniu ludziom uciekającym przed bombardowaniami czy szukającym schronienia podstawowych artykułów żywnościowych, jak woda czy mąka. Budowane są też toalety i sanitariaty. PAH działa w Syrii w prawie 60 obozach, gdzie zapewnia podstawową infrastrukturę.

Oceń ten artykułWspomóż nas Przyjaciele misji

«
»

Wasze komentarze

Skomentuj jako pierwszy.