„Zdrowa część społeczeństwa polskiego nie ma trudności z tym, by uznać antysemityzm za grzech. Jeżeli patrzymy na to po chrześcijańsku, to jest grzech i to ciężki grzech” – mówił w programie „Kropka Nad I” w TVN24 biskup Tadeusz Pieronek.

„Podnoszą głowę różni ludzie, którzy idą tym nurtem wykluczenia, w którym wskazuje się, kto jest lepszy, kto gorszy i przypisuje sobie pewne prawa, a innym te same prawe się odbiera. To od marginesu zaczęły się te okropności jakimi były faszyzm i komunizm. Trzeba gasić ten ogień, który dopiero powstaje i rozszerza się, a jak się rozszerzy, to już się go nie opanuje” – mówił tak biskup Pieronek komentując ostatnie doniesienia na temat neonazistowskich grup, które działają w Polsce. W ich sprawie śledztwo prowadzi prokuratura.

Biskup odniósł się też do procedowanej w parlamencie nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej, która spotkała się ze sprzeciwem ze strony Izraela. Biskup Tadeusz Pieronek to kanonista i profesor nauk prawnych, w latach 90tych był sekretarzem generalnym Konferencji Episkopatu Polski, później rektorem Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie.

Bp Pieronek: Antysemityzm to grzech, grzech ciężki!
1 (16.67%) 1 ocen.


Udostepnij

FacebookTwitterGoogle+

Wspomóż nas Przyjaciele misji

«
»

Wasze komentarze

  Komentarzy:: 2


  1. Braki w znajomości Ewangelii, zwłaszcza 12 rozdziału Mateusza. O kim Jezus Chrystus mówił: plemię żmijowe?


  2. O kim Jezus Chrystus mówił: „plemię żmijowe”, np. w Mt 12 ?