„W ostatnim czasie dotknęła nas i poruszyła wiadomość o trzęsieniu ziemi w Meksyku, w wyniku, którego śmierć poniosły setki istnień ludzkich, a tysiące rodzin straciło dach nad głową i dorobek całego swojego życia” – pisze w apelu o pomoc, który skierował o mieszkańców diecezji, bp Jan Piotrowski.

Apel biskupa kieleckiego będzie odczytany we wszystkich kościołach i kaplicach diecezji kieleckiej w najbliższą niedzielę 8 października. Głos bp. Piotrowskiego jest wyrazem łączności z apelem Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, ks. abp. Stanisława Gądeckiego i zrazem prośbą o wzbudzanie w sobie postawy solidarności z braćmi w Meksyku. „Bardzo proszę, abyśmy obudzili w sobie „wyobraźnię miłosierdzia” i z miłością miłosierną pośpieszyli z bratnią pomocą poszkodowanym” – zachęca biskup kielecki, apelując o zorganizowanie w parafiach pomocy materialnej.

Fot. EPA/JORGE DAN LOPEZ

Biskup zwrócił się również z prośbą o zorganizowanie w niedzielę 15 października w parafiach Dnia Pomocy Ofiarom Trzęsienia Ziemi w Meksyku – „Kościół w Polsce dla Meksyku” oraz przeprowadzić zbiórkę do puszek, jako wyraz solidarności z narodem meksykańskim. „Niech ten gest będzie naszym aktem miłosierdzia oraz świadectwem naszej wiary” – pisze biskup kielecki.

Zachęca także do wsparcia za pomocą telefonów, wysyłając sms o treści MEKSYK na numer 72052. Silne trzęsienie ziemi nawiedziło Meksyk trzykrotnie we wrześniu 2017 roku.

Oceń ten artykuł


źródło: KAI

Udostepnij

FacebookTwitterGoogle+

Wspomóż nas Przyjaciele misji

«
»

Wasze komentarze

Skomentuj jako pierwszy.