W Krakowie odbywa się 41. Sesja Komitetu Światowego Dziedzictwa. Towarzyszy jej akcja charytatywna „Solidarni z Aleppo”, którą zrealizuje Caritas Polska. Kwesta na rzecz mieszkańców Aleppo będzie przeprowadzona w Centrum Konferencyjnym ICE, podczas obrad 41. Sesji UNESCO oraz na krakowskim Rynku w dniach 6-9 lipca.

W niedzielę 9 lipca na Bulwarze Wołyńskim w Krakowie odbędzie się również koncert „Solidarni z Aleppo”, transmitowany o godz. 21.00 na antenie TVP1. Wystąpią w nim m.in.: Kasia Kowalska, Sebastian Karpiel-Bułecka, Dariusz Malejonek, Halina Mlynkova, Marek Piekarczyk, Milo Kurtis i Ray Wilson.

Pieniądze zebrane podczas akcji zostaną przekazane Caritas Polska, z przeznaczeniem na pomoc mieszkańcom Aleppo. Można również wysłać charytatywny SMS pod numer 72052 (koszt 2,46 zł z VAT). Paweł Kęska, rzecznik prasowy Caritas Polska przypomina, że sytuacja w Aleppo jest dramatyczna. Wschodnia część miasta jest zniszczona w ponad 80 procentach. Od dwóch lat w mieście nie ma prądu. Mieszkańcy kupują go za bardzo wysoką cenę z prywatnych generatorów ustawionych na chodnikach. Stać ich na dostęp do prądu w postaci jednej żarówki i skorzystania z pralki. Brakuje żywności, leków, dostępu do bieżącej wody.

„W bardzo trudnej sytuacji są małe dzieci, których rodziców nie stać na mleko, żywność, ciepłe ubrania” – zaznacza Kęska. Obok Caritas Polska w akcję „Solidarni z Aleppo” zaangażowani są m.im. Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Telewizja Polska.

Fot. PAP/EPA/STRINGER

Oceń ten artykuł


źródło: KAI

Udostepnij

FacebookTwitterGoogle+

Wspomóż nas Przyjaciele misji

«
»

Wasze komentarze

Skomentuj jako pierwszy.