Diecezjalne Spotkanie Teściowych odbędzie się w najbliższą sobotę w sanktuarium Matki Bożej Bazylianki w Lipsku nad Biebrzą. Biskup ełcki Jerzy Mazur zaprasza do miejscowości, z której pochodzi szczególna teściowa – błogosławiona Marianna Biernacka. Zyskuje ona coraz większe grono czcicieli.

O jej wstawiennictwo u Boga proszą małżeństwa, które nie mogą mieć dzieci, kobiety w stanie błogosławionym oraz wdowy. Marianna Biernacka nawet wśród prześladowań i okrucieństwa wojny nie utraciła ufności pokładanej w Bogu. Próbowała ratować życie swojego syna i synowej, którzy mieli być aresztowani przez hitlerowskich żołnierzy. Niemcy zgodzili się ostatecznie, żeby to Marianna poszła na śmierć zamiast ciężarnej synowej. 

W 1943 roku gestapo dokonało wielu aresztowań w Lipsku i okolicach. Przyszło również po Stanisława Biernackiego i jego żonę Annę, która była w dziewiątym miesiącu ciąży. Wówczas Marianna, teściowa Anny padła do stóp niemieckiego żołnierza i prosiła – Panie, a gdzie ona pójdzie? Ulitujcie się, tu jedno dziecko, drugie za dwa tygodnie na świat ma przyjść, pójdę za nią. – Po tych słowach zwróciła się do swojej rodziny – Ja jestem stara, a wy młodzi, powinniście żyć. – Sołtys, który był obecny podczas aresztowania, przetłumaczył te słowa, a żandarm niemiecki po chwili zastanowienia wyraził zgodę. Wywieziono ją wraz z innymi aresztowanymi do więzienia w Grodnie. 13 lipca 1943 roku na fortach w Naumowiczach Niemcy rozstrzelali 50 mieszkańców Lipska, w tym Mariannę i jej syna Stanisława. Ojciec Święty Jana Paweł II, 13 czerwca 1999 r. w czasie Mszy św. w Warszawie beatyfikował 108 Sług Bożych, w których gronie znalazła się Marianna Biernacka. Jest ona patronką teściowych, życia poczętego oraz rodzin. 

– Zachęcamy do udziału synowe, teściowe oraz kobiety oczekujące potomstwa, aby za wstawiennictwem błogosławionej Marianny Biernackiej upraszać potrzebne łaski – mówi biskup Mazur. W Sanktuarium Matki Bożej Bazylianki w Lipsku znajduje się obraz błogosławionej Marianny. Świątynia spotyka się z coraz większym zainteresowaniem wśród pielgrzymów. 


Diecezjalny zlot… teściowych
6 (100%) 2 ocen.


źródło: KAI

Udostepnij

FacebookTwitterGoogle+

Wspomóż nas Przyjaciele misji

«
»

Wasze komentarze

Skomentuj jako pierwszy.