Strażakom udało się ugasić w nocy z czwartku na piątek groźny pożar apartamentowca Torch Tower w Dubaju, jednego z najwyższych budynków mieszkalnych na świecie. Nie było ofiar.

Jak poinformowały władze Dubaju, jednego z emiratów i zarazem największego miasta Zjednoczonych Emiratów Arabskich, pożar ugaszono w piątek nad ranem i obecnie trwa schładzanie budynku liczącego prawie 350 metrów wysokości i ponad 80 pięter (w tym 3 podziemne). „Spaliśmy kiedy obudził nas alarm pożarowy i krzyki ludzi. Zbiegaliśmy po schodach i potrzebowaliśmy ponad 10 minut aby zbiec z 50 piętra” – powiedział agencji Reutera jeden z mieszkańców, który przedstawił się jako George. Dodał, że ok. 1 w nocy ogień był bardzo silny i wybuchł prawdopodobnie na 67 piętrze. Potem zaczął przygasać.

Fot. tvp info

Inny lokator budynku, Mohammed, który mieszka na 12 piętrze, powiedział, że ogień wybuchł na wyższych piętrach i stopniowo obejmował coraz niższe. Według władz pożar wybuchł w piątek po godz. 1 nad ranem czasu miejscowego (23 w czwartek czasu polskiego). Torch Tower usytuowany jest w ekskluzywnej i popularnej wśród turystów dzielnicy Dubaju – Marina. Palił się już w 2015 r.; wówczas również zdołano ewakuować przebywające w nim osoby. Budynek stoi na 3 podziemnych piętrach oraz 4-piętrowym podium. Na 80 piętrach znajdują się 504 apartamenty. Podziemne piętra oraz podium zajmuje parking na 536 samochodów. Piętra 5 i 6 mieszczą basen, aerobik oraz kafeterię.

W chwili oddania budynku do eksploatacji w 2011 r. Torch Tower był najwyższym budynkiem mieszkalnym na świecie.

[zobacz także: szybki sposób na ucieczkę z płonącego wieżowca]

Fot. twitter

Oceń ten artykuł


źródło: PAP

Udostepnij

FacebookTwitterGoogle+

Wspomóż nas Przyjaciele misji

«
»

Wasze komentarze

Skomentuj jako pierwszy.