Aplikacja polskiej wersji „Magnificat” właśnie pojawiła się w Google Play i na App Store. Dzięki temu Polska stała się kolejnym krajem, w którym można dołączyć online do wspólnoty modlitewnej „Magnificat”, liczącej ponad milion wiernych na całym świecie.

W aplikacji znajdziemy krótkie modlitwy poranne i wieczorne, które są wyborem z brewiarza, codzienne teksty czytań mszalnych, medytacje pisane przez znanych autorów współczesnych, a także zaczerpnięte z pism Ojców Kościoła, papieży i świętych. Polska edycja opiera się na kalendarzu liturgicznym obowiązującym w naszym kraju.

W aplikacji publikowane są również eseje z dziedziny duchowości, liturgii, historii Kościoła oraz sylwetki świętych. Znajdziemy tu także antyfony maryjne z możliwością ich odsłuchania. Każdy numer otwiera artykuł pomysłodawcy pisma – Pierre Marii Dumont’a na temat dzieła sztuki sakralnej prezentowanego na stronie głównej. 

Zamysłem wydawców było dostarczenie zwięzłej, prostej, a jednocześnie pogłębionej propozycji codziennej modlitwy w łączności z Kościołem. Zgodnie z założeniami wydawcy, „Magnificat” jest duchowym przewodnikiem, który pomaga w rozwijaniu życia modlitewnego, wzrastaniu w życiu religijnym.

W 1992 r. pojawiła się francuska wersja „Magnificat”. Od tamtej pory inicjatywa zyskuje coraz większe grono użytkowników. Obecnie „Magnificat” dostępny jest w 7 wersjach językowych online, zaś w dziewięciu krajach wydawany jest jako miesięcznik w formie drukowanej.

„Bardzo się cieszę, że ten międzynarodowy modlitewnik trafił także do Polski. Poznałem to wydawnictwo zagranicą i wiem, że w Polsce wiele osób na to czekało” – powiedział KAI Bogdan Sadowski, diakon stały, redaktor naczelny polskiej edycji „Magnificat”. Partnerem polskiej edycji „Magnificat” jest Katolicka Agencja Informacyjna.

Aplikacja dostępna jest bezpłatnie po pierwszej rejestracji.

Oceń ten artykuł


źródło: KAI

Udostepnij

FacebookTwitterGoogle+

Wspomóż nas Przyjaciele misji

«
»

Wasze komentarze

Skomentuj jako pierwszy.