Powstaje video-podziękowanie dla kardynała Stanisława Dziwisza. Do akcji może dołączyć każdy – filmy ze słowami wdzięczności dla ustępującego metropolity krakowskiego można przesyłać do 16 stycznia.

Akcja została zainicjowana na jednej z podstron portalu Światowych Dni Młodzieży. Jak wyjaśniają organizatorzy – wolontariusze ŚDM – w ten właśnie sposób chcą podziękować kard. Stanisławowi Dziwiszowi, który w styczniu kończy swoją posługę metropolity w archidiecezji krakowskiej.

„Pomyśleliśmy, że w młodych jest potencjał na coś o wiele większego niż kwiaty czy zdjęcia. Stąd pomysł na zbiór wideo! W dobie mediów społecznościowych i smartfonów każdy z nas jest w stanie coś takiego wyjątkowego zrobić” – tłumaczy Ewa Korbut, wolontariusz rekolekcji „Ogień dla nas i całego świata”.

To właśnie podczas kolejnej odsłony kontynuacji ŚDM-owych rekolekcji, 21 stycznia w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, zostanie zaprezentowany ten wyjątkowy prezent. Do tej pory kard. Dziwisz zawsze odwiedzał gromadzących się na spotkaniach z tego cyklu – tym razem młodzież chce być przygotowana i podziękować swojemu pasterzowi.

„Zachęcamy każdego do nagrania osobistego filmu. Można to zrobić samemu, można z rodziną, można we wspólnocie czy duszpasterstwie. Pragniemy, by kardynał Dziwisz zapamiętał jak jesteśmy mu wdzięczni!” – podkreśla Korbut.

Krótkie, 15-20-sekundowe filmiki ze słowami wdzięczności dla kard. Dziwisza należy przesłać przez stronę internetową www.dziekujemykardynalowi.krakow2016.com. Organizatorzy proszą jedynie o nagrywanie materiału w cichym miejscu, by posiadał dobrą jakość dźwięku. Nagrania można również udostępniać w serwisach społecznościowych z oznaczeniem #DziękujemyKardynałowi.

Oceń ten artykuł


źródło: KAI

Udostepnij

FacebookTwitterGoogle+

Wspomóż nas Przyjaciele misji

«
»

Wasze komentarze

Skomentuj jako pierwszy.