Jak podkreśla ks. Rafic Greich, chrześcijanie zawdzięczają generałowi Al-Sisi powstrzymanie dyskryminacji i ochronę przed terroryzmem.] Wyznawcy Chrystusa nadal są dyskryminowani, ale raczej na szczeblu lokalnym, przez miejscową administrację. Rząd z tym walczy – zapewnia katolicki duchowny. Jego zdaniem były to wybory ważne również dla samego Egiptu. Pokazały, że prezydent respektuje konstytucyjny porządek państwa.

„Innym pozytywnym aspektem tych wyborów jest wzmocnienie popularności prezydenta Al-Sisi. Ludzie potrzebują bezpieczeństwa. I to niewątpliwe dał ludziom w pierwszych czterech latach swej prezydentury. Ważne są też jego programy gospodarcze, jak choćby ten, który dotyczy Kanału Sueskiego. Nie we wszystkim ludzie się z nim zgadzają, zwłaszcza młodzi. Tym niemniej jego popularność jest dość powszechna” – powiedział Radiu Watykańskiemu rzecznik Kościoła katolickiego w Egipcie.

Oceń ten artykuł


źródło: KAI

Tagi

Egipt

Udostepnij

FacebookTwitterGoogle+

Wspomóż nas Przyjaciele misji

«
»

Wasze komentarze

  Komentarzy:: 2


  1. To są pozory. Koptowie mieli nadzieje związane z tym prezydentem, ale okazały się płonne.


  2. Sprostowanie. Koptowie są zadowoleni bo Al-Sisi bezwzględnie rozprawia się z Bractwem Muzułmańskim. I dlatego na niego głosowali. Info od Kopta.