Rajendra Pachauri, który w 2007 r. odebrał w imieniu kierowanego przez siebie Międzyrządowego Zespołu ds. Zmian Klimatu (IPCC) Pokojową Nagrodę Nobla, przybył do Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Fatimie. Indyjski inżynier, który jest wyznawcą hinduizmu, przyznał, że miejscowość ta stanowi nieodłączny punkt wizyty podczas jego podróży do Portugalii. Przyznał, że odwiedza Fatimę, gdyż ma do “tego miejsca ogromny szacunek”, a dodatkowo uznaje je “za źródło spokoju”.

– Podjęcie w Fatimie laureata Pokojowej Nagrody Nobla jest dla naszego sanktuarium bardzo ważne, gdyż przekazywanym przez nie dla świata przesłaniem jest właśnie pokój – powiedział ks. Vitor Coutinho, wicerektor portugalskiego sanktuarium.

Rajendra Pachauri jest jednym z licznych gości odwiedzających portugalskie Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w przypadającym właśnie roku jubileuszowym. Głównym jego wydarzeniem była wizyta w Fatimie Franciszka 12 i 13 maja. Liczba towarzyszących papieżowi w tych dniach osób przekroczyła milion osób. Władze portugalskiego sanktuarium i lokalni samorządowcy twierdzą, że jubileuszowy rok stulecia objawień może być rekordowym pod względem liczby pielgrzymów, którzy odwiedzą Fatimę. Spodziewanych jest tam łącznie około 8 mln osób.

Oceń ten artykuł


źródło: KAI

Udostepnij

FacebookTwitterGoogle+

Wspomóż nas Przyjaciele misji

«
»

Wasze komentarze

Skomentuj jako pierwszy.