Ojciec Święty w przededniu konferencji klimatycznej w Marrakeszu przypomniał o potrzebie współpracy na rzecz ochrony środowiska.

Papież powiedział:

„Dwa dni temu weszło w życie porozumienie paryskie dotyczące klimatu na naszej planecie. Ten ważny krok naprzód dowodzi, że ludzkość jest zdolna do współpracy na rzecz ochrony stworzenia (por. Laudato si’, 13), by gospodarka służyła ludziom i budować pokój i sprawiedliwość. Natomiast jutro rozpocznie się w Marrakeszu w Maroku, nowa sesja konferencji klimatycznej, której celem jest, między innymi, realizacja niniejszego porozumienia. Życzę, aby cały ten proces kierował się świadomością naszej odpowiedzialności za troskę o nasz wspólny dom.”

Papież Franciszek, wzorem swojego patrona z Asyżu, wyraża głęboką troskę o środowisko naturalne. W swojej encyklice Laudato si (łac. „Pochwalony bądź”) papież zwraca uwagę na kryzys ekologiczny i związane z nim zagrożenia. Jest to pierwszy w historii Kościoła tak ważny dokument, który skupia się w całości na ochronie środowiska naturalnego.

Oceń ten artykuł


źródło: Redakcja

Udostepnij

FacebookTwitterGoogle+

Wspomóż nas Przyjaciele misji

«
»

Wasze komentarze

Skomentuj jako pierwszy.