„Papież Franciszek jest jedynym światowym przywódcą, który konkretnie i w sposób odpowiedzialny zajmuje się dziś problemem uchodźców” – powiedział po prywatnej audiencji w Watykanie Oscar Camps, hiszpański ratownik, który jako wolontariusz spieszy z pomocą imigrantom dostającym się do Europy drogą morską.

Jego spotkanie z Franciszkiem nie zostało co prawda odnotowane przez Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej, ale podczas konferencji prasowej mężczyzna pokazał dziennikarzom zaproszenie, jakie otrzymał za pośrednictwem Prefektury Domu Papieskiego.

Oscar Camps widział się z papieżem na greckiej wyspie Lesbos, którą odwiedził on przed rokiem w towarzystwie patriarchy ekumenicznego Konstantynopola Bartłomieja I. Hiszpański wolontariusz przekazał tam Franciszkowi kapok małego uchodźcy, który zatonął w wodach Morza Śródziemnego, do czego potem papież kilkakrotnie nawiązywał.

W czasie czterdziestominutowej rozmowy, która odbyła się w Pałacu Apostolskim, stwierdzono, że politycy mają inne zdanie na temat imigrantów aniżeli opinia publiczna. Papież podziela opinię o istnieniu tego rozdźwięku i „jest jedynym przywódcą światowym, który konkretnie zajmuje się tym problemem” – podsumował spotkanie hiszpański wolontariusz.

Oceń ten artykuł


źródło: KAI

Udostepnij

FacebookTwitterGoogle+

Wspomóż nas Przyjaciele misji

«
»

Wasze komentarze

Skomentuj jako pierwszy.