Papież Franciszek powiedział w środę, że „ostatnie słowo w historii człowieka nie należy do nienawiści, śmierci i wojny”. Podczas audiencji generalnej podkreślił, że życie chrześcijańskie nie jest nieosiągalnym ideałem.

„Chrześcijanie walcząc ze złem nie rozpaczają. Chrześcijaństwo kultywuje nieuleczalną ufność; nie wierzy w to, że siły negatywne i niszczące mogą przeważyć” – mówił Franciszek w czasie audiencji z udziałem kilkunastu tysięcy osób.

W katechezie na temat świętych podkreślił, że „życie chrześcijańskie nie jest nieosiągalnym ideałem”. “Chcemy wierzyć w przemianę świata, w którym nie będzie więcej łez, podłości i cierpienia” – dodał.

„Niech Pan da nam nadzieję, że i my będziemy świętymi. To wielki dar, jaki każdy z nas może złożyć światu – mówił Franciszek. – Niech Pan da nam łaskę wiary tak głębokiej, abyśmy – jak nasi święci poprzednicy – stali się obrazem Chrystusa dla tego świata”.

Zwracając się do polskich pielgrzymów papież powiedział: „Na naszej drodze wiary, zwłaszcza w momentach trudnych, trzeba mieć odwagę wznosić oczy ku niebu, myśląc o świętych”. „Są oni dla nas świadkami nadziei, dają przykład chrześcijańskiego życia i wspierają nas w naszym dążeniu do świętości. Niech ich wstawiennictwo stale wam towarzyszy” – wskazał Franciszek

Oceń ten artykuł


źródło: PAP

Udostepnij

FacebookTwitterGoogle+

Wspomóż nas Przyjaciele misji

«
»

Wasze komentarze

Skomentuj jako pierwszy.