Franciszek rozpoczął jednodniową wizytę w Mediolanie. Na lotnisku Mediolan-Linate papieża powitali m.in. kard. Angelo Scola, metropolita miasta, burmistrz Giuseppe Sala i władze regionu Lombardii. Jest to jego pierwsza podróż po Włoszech w tym roku.

Ojciec Święty spędzi w Mediolanie ponad 10 godzin, spotykając się w tym czasie rodzinami uchodźców i imigrantów, kapłanami i osobami konsekrowanymi, więźniami, dziećmi i ogółem wiernych, odprawi dla nich Mszę św. i odpowie na pytania skierowane do niego przez niektóre grupy uczestników.

Porządku podczas wizyty papieża pilnuje dwa i pół tysiąca funkcjonariuszy policji, karabinierów i straży miejskiej oraz osiem tysięcy wolontariuszy. Blisko połowa z nich – ponad trzy tysiące osób – zapewniła archidiecezja mediolańska, a pozostałych obrona cywilna. Jest również 80 karetek pogotowia oraz 40 jednostek straży pożarnej.

Franciszek jest szóstym papieżem odwiedzającym stolicę Lombardii. Przed nim byli: Aleksander II, Urban II, Marcin V, Jan Paweł II i Benedykt XVI.

Oceń ten artykuł


źródło: KAI

Udostepnij

FacebookTwitterGoogle+

Wspomóż nas Przyjaciele misji

«
»

Wasze komentarze

Skomentuj jako pierwszy.