Blisko tonę czapek dla małych Afgańczyków wysyła w ramach transportu pomocy humanitarnej poznańska fundacja Redemptoris Missio. Czapki zostały ręcznie zrobione przez wolontariuszy.

Ładunek w czwartek wyjeżdża z Poznania do Wrocławia, skąd ma polecieć do Afganistanu wojskowym samolotem. Wraz z czapkami wysłane zostaną także szczotki i pasty do zębów.

Prezes zarządu Fundacji Pomocy Humanitarnej „Redemptoris Missio” Justyna Janiec-Palczewska podała, że jest to szesnasty transport pomocy humanitarnej do Afganistanu przygotowany przez fundację.

Czapki dla małych Afgańczyków przygotowali z podarowanej włóczki wolontariusze w ramach działających w całym kraju tzw. klubów włóczkersów.

„Zbieraliśmy je w fundacji od maja. Włóczkersi dziergali całą wiosnę, lato i jesień, aby przed nastaniem prawdziwych chłodów w Afganistanie czapki trafiły do dzieci. Podczas ostatniego spotkania niektóre z pań opowiadały, że robią nawet po kilka czapek dziennie” – poinformowała Janiec-Palczewska.

Wśród „włóczkersów” są kobiety i mężczyźni; osoby aktywne zawodowo, ale również będące na emeryturze.

Oprócz dziesięciu tysięcy czapek, do afgańskich dzieci trafi również ok. 10 tys. szczotek i ponad 5 tys. past do zębów, pochodzących z prowadzonej przez fundację akcji „Kup Pan Szczotkę!”

Wysyłane w czwartek z Poznania dary zostaną rozdane dzieciom mieszkającym w obozach dla uchodźców wewnętrznych na obrzeżach Kabulu.

Fundacja Pomocy Humanitarnej „Redemptoris Missio” powstała w 1992 roku w Poznaniu z inicjatywy środowiska naukowego Akademii Medycznej im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Organizuje wyjazdy lekarzy, pielęgniarek i studentów medycyny do szpitali i przychodni w krajach misyjnych.

Wśród akcji prowadzonych od lat przez fundację jest m.in. zbiórka szczotek i past do zębów, które trafiają do afrykańskich ośrodków misyjnych, zbiórka materiałów opatrunkowych dla misyjnych przychodni, a także zbiórka puszek aluminiowych, z której dochód jest przeznaczony na dożywianie dzieci w Afryce. Fundacja wysłała też tony odzieży i przyborów szkolnych dla dzieci z Afganistanu.

Galeria (5 zdjęć)
Oceń ten artykuł


źródło: PAP

Udostepnij

FacebookTwitterGoogle+

Wspomóż nas Przyjaciele misji

«
»

Wasze komentarze

Skomentuj jako pierwszy.