Ponad 700 osób ewakuowano z domów, kempingów i hoteli w pobliżu miasta Moguer na południu Hiszpanii z powodu zagrożenia związanego z pożarem pobliskiego lasu. Ogień zagraża słynnemu parkowi narodowemu – poinformowały dziś służby ratunkowe.

Ewakuowani trafili do specjalnych ośrodków ewakuacyjnych, ale jeszcze w niedzielę niektórym mieszkańcom pozwolono wrócić do domów. Do walki z żywiołem wysłano 11 samolotów, 10 śmigłowców i kilkanaście pojazdów straży pożarnej. Ugaszenie pożaru utrudniają wysokie temperatury i silny wiatr. Ogień wdarł się już na obrzeża Parku Narodowego Donana, jednego z najważniejszych rezerwatów w kraju, w którym występuje zagrożony wyginięciem ryś iberyjski. W związku z falą upałów prowincja Huelva, tak jak większość Hiszpanii, jest zagrożona pożarami. W sąsiedniej Portugalii w ub. tygodniu w wyniku pożaru lasu zmarły 64 osoby

Wśród ewakuowanych znalazła się grupa 61 turystów z Polski. Nikt nie został poszkodowany – poinformowało w niedzielę PAP Biuro Rzecznika Prasowego MSZ. Konsul dyżurny pozostaje w stałym kontakcie z rezydentką biura podróży oraz miejscową policją.

Oceń ten artykuł


źródło: PAP

Udostepnij

FacebookTwitterGoogle+

Wspomóż nas Przyjaciele misji

«
»

Wasze komentarze

Skomentuj jako pierwszy.