Wprowadzaniu w życie papieskiej adhortacji „Amoris laetitia” poświęcone było posiedzenie katolickich biskupów Indii. Jako najważniejsze priorytety wskazano większą troskę o formację młodych do małżeństwa, a także konieczność większego towarzyszenia małżonkom nie tylko w pierwszych latach, ale i później, gdy niejednokrotnie borykają się w różnymi kryzysami.

Wskazano też na potrzebę lepszego prowadzenia duszpasterstwa ludzi żyjących w związkach niesakramentalnych. Indyjscy biskupi rozmawiali także o pomocy dla najuboższej ludności tego kraju. Szacuje się, że problem ten dotyczy w Indiach aż 300 mln ludzi. Stąd coraz większe zaangażowanie Kościoła w niesienie pomocy medycznej, a także zapewnienie możliwości dostępu do edukacji dla ubogich dzieci i młodzieży. Dla wielu z nich katolickie szkoły stanowią jedyną szansę zdobycia choćby podstawowego wykształcenia.

W Indiach żyje ok. 28 mln chrześcijan. Wiernych należących do Kościoła rzymskokatolickiego oraz dwóch katolickich Kościołów wschodnich: syromalabarskiego i syromalankarskiego jest 15,5 mln. Reprezentują oni 55 proc.  wszystkich hinduskich chrześcijan.

Oceń ten artykuł


źródło: RV

Udostepnij

FacebookTwitterGoogle+

Wspomóż nas Przyjaciele misji

«
»

Wasze komentarze

Skomentuj jako pierwszy.