Po raz 15. wyruszył dzisiaj Rajd Misyjny. Rozpoczął się od Mszy św. w kościele św. Jana Chrzciciela w Brennej i udaje się na Błatnią. W wydarzeniu bierze udział blisko 200 osób.

Ks. Grzegorz Wita, wikariusz biskupi ds. misji archidiecezji katowickiej zorganizował Rajd Misyjny, który rozpoczęła Msza św. w kościele św. Jana Chrzciciela w Brennej. Następnie uczestnicy wyprali udali się na szlak w stronę Błatniej. Wraz z nimi idą misjonarze: ks. Waldemar Potrapeluk, ks. Piotr Kołcz oraz ks. Grzegorz Kaput.

– Po raz kolejny biorę udział w Rajdzie Misyjnym. Ta tematyka – misji – jest mi bliska, tym się interesuję – mówi dk. Maciej Niesporek z Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego. – Podczas tego Rajdu chcę się podzielić także z innymi moim doświadczeniem, tym jak przeżyłem zeszłoroczny wyjazd misyjny do Mołdawi (…). W tym roku tez tam jadę. Tam prowadzimy m.in. rekolekcje dla ministrantów – powiedział Karol Barteczko, alumn II roku śląskiego seminarium.

– Chcemy, żeby to środowisko, środowisko ludzi zaangażowanych w misje było zintegrowane, świętujące i dlatego zapraszamy na Rajd. A to zaproszenie spotyka się ze znacznym odzewem – powiedział ks. Grzegorz Wita.
Tegoroczny Rajd Misyjny to już XV edycja wydarzenia. Ma na celu przede wszystkim integrację różnych środowisk misyjnych działających na terenie archidiecezji katowickiej. Uczestnicy oprócz marszu mają okazję spotkać się z misjonarzami, porozmawiać z nimi, jak również wysłuchać prelekcji o realiach życia na misjach.

Oceń ten artykuł


źródło: KAI

Udostepnij

FacebookTwitterGoogle+

Wspomóż nas Przyjaciele misji

«
»

Wasze komentarze

Skomentuj jako pierwszy.