Puchar Świata w skokach: Kamil Stoch wygrał cykl Raw Air i zapewnił sobie tym samym Kryształową Kulę!

Kamil Stoch zapewnił sobie zwycięstwo w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata i wygrał cykl Raw Air w skokach narciarskich. W ostatnim konkursie na mamucim obiekcie w Vikersund zajął szóste miejsce, zwyciężył Norweg Robert Johansson. Pozostałe miejsca na podium także zajęli reprezentanci gospodarzy – kolejno – Andreas Stjernen i Daniel Andre Tande.

fot: PAP/EPA.

Wyprzedził tego, który mu zagrażał
Stoch wyprzedził w niedzielnym konkursie Richarda Freitaga, który jako jedyny mógł mu odebrać zwycięstwo w PŚ. Polak ma ponad 200 punktów przewagi nad Niemcem w klasyfikacji generalnej, a do zakończenia rywalizacji zostały dwa konkursy indywidualne. Rywal nie jest więc już w stanie wyprzedzić trzykrotnego mistrza olimpijskiego.

Poprzednio Stoch ze zdobycia Kryształowej Kuli cieszył się w sezonie 2013/2014. Cykl Raw Air rozgrywany jest na czterech norweskich skoczniach – w Oslo, Lillehammer, Trondheim i Vikersund. Była to druga jego edycja. W niedzielę Piotr Żyła uplasował się na 12. pozycji, Dawid Kubacki był 16., tuż za nim znalazł się Stefan Hula, a Jakub Wolny uplasował się na 27. miejscu. Do finałowej serii nie awansował Maciej Kot, który zajął 31. lokatę.

Do zakończenia rywalizacji w PŚ pozostały trzy przyszłotygodniowe konkursy na skoczni mamuciej w Planicy, w tym dwa indywidualne.

KAMIL STOCH I KRYSZTAŁOWA KULA!
6 (100%) 1 ocen.


źródło: Redakcja, PAP

Udostepnij

FacebookTwitterGoogle+

Wspomóż nas Przyjaciele misji

«
»

Wasze komentarze

Skomentuj jako pierwszy.