epa05881290 Pope Francis sits in the car as he leaves the Regional Center Sant’Alessio-Margherita di Savoia, in Rome, Italy, 31 March 2017. The Institute carries out activities aimed at social inclusion of the blind and visually impaired. EPA/MASSIMO PERCOSSI Dostawca: PAP/EPA.

Efekt Franciszka to pozytywny wizerunek Kościoła

W Stanach Zjednoczonych efekt Franciszka to pozytywny obraz Kościoła katolickiego w społeczeństwie. Nie przekłada się to natomiast na wzrost liczby ludzi uczęszczających na niedzielną Eucharystię czy przystępujących do spowiedzi – uważa przewodniczący amerykańskiego episkopatu.

Kard. Daniel DiNardo podkreśla jednak, że poprawa zewnętrznego wizerunku jest faktem. Łączy się to niestety z mylnym wrażeniem, że Franciszek zmienia też nauczanie Kościoła, co jest nieprawdą. Zdaniem kard. DiNardo dla Kościoła w Stanach Zjednoczonych najbardziej inspirującym dokumentem Papieża jest jego adhortacja „Evangelii gaudium”.

Fot. EPA/OSSERVATORE ROMANO HANDOUT

Mądrość Franciszka przejawia się między innymi w fakcie, że tak wielki nacisk kładzie on dzisiaj na potrzebę osobistego kontaktu z ludźmi, towarzyszenia im. Jest to szczególnie aktualne w naszych czasach, gdy ludzie młodzi pozostają w kontakcie z wieloma osobami za pośrednictwem mediów społecznościowych, a w rzeczywistości są bardzo samotni. „Musimy dotrzeć do ich samotności i pokazać im Jezusa, który będzie im towarzyszył” – powiedział przewodniczący amerykańskiego episkopatu w wywiadzie dla portalu Crux.

Wybrane dla Ciebie

Czytałeś? Wesprzyj nas!

Działamy także dzięki Waszej pomocy. Wesprzyj działalność ewangelizacyjną naszej redakcji!

Zobacz także
Wasze komentarze