Międzynarodowa konferencja pt. „Zrównoważony rozwój w świetle encykliki Laudato Si’” odbędzie się w sobotę 15 października w Sejmie. Jej gościem będzie prefekt watykańskiej Kongregacji Nauki Wiary kard. Gerhard Müller. 

Z ramienia Stolicy Apostolskiej w warszawskiej konferencji wezmą udział eksperci z zakresu teologii. Ministerstwo środowiska zaprosi naukowców, którzy będą mówić o koncepcji zrównoważonego rozwoju.

W kwietniu br. powstał list intencyjny, na kanwie którego zaplanowano zbliżającą się konferencję. Podpisali go kard. Gerhard Müller i minister środowiska Jan Szyszko. Obydwaj wyrazili w liście troskę o stan środowiska, które ma wpływ na zdrowie oraz pomyślność obecnych i przyszłych pokoleń.

Zdaniem min. Szyszki, międzynarodowa konferencja naukowa w Sejmie zakończy się konkretnymi wnioskami. – To wielkie wyróżnienie dla resortu środowiska i wielkie wyróżnienie również dla mnie. Widocznie Stolica Apostolska zauważyła to, że Polska to kraj, który jest liderem w zakresie realizacji koncepcji zrównoważonego rozwoju i kraj, który przedstawił tę koncepcję na 21. konferencji stron konwencji klimatycznej w Paryżu. Te postulaty zostały tam ujęte – przypomniał minister środowiska.

Wcześniej w Sejmie odbyły się już dwie konferencje poświęcone zrównoważonemu rozwojowi Polski i Europy w oparciu o encyklikę papieża Franciszka „Laudato Si’”. Ich organizatorami były m.in. Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu, Stowarzyszenie na Rzecz Zrównoważonego Rozwoju Polski i NSZZ „Solidarność”.

Oceń ten artykuł


źródło: EKAI

Udostepnij

FacebookTwitterGoogle+

Wspomóż nas Przyjaciele misji

«
»

Wasze komentarze

Skomentuj jako pierwszy.