Kościół zawsze starał się gromadzić ludzi o różnych poglądach pod jednym dachem – powiedział kard. Kurt Koch. W wywiadzie dla ukazującego się w Würzburgu dziennika „Die Tagespost” przewodniczący Papieskiej Rady ds. Popierania Jedności Chrześcijan odniósł się do faktu ścierania się różnych opinii w Kościele za pontyfikatu Franciszka.

Przypomniał, że zjawisko to nie jest nowe, gdyż podobne napięcia istniały także za jego poprzedników: Benedykta XVI i Jana Pawła II. Szwajcarski kardynał zauważył przy tym, że ci, którzy dziś wspierają Franciszka i domagają się posłuszeństwa wobec papieża, wcześniej ostro krytykowali Benedykta XVI i stawiali mu opór. I odwrotnie – ci, którzy deklarują wierność i lojalność wobec Jana Pawła II i Benedykta XVI są pierwszymi, którzy stawiają Franciszka pod znakiem zapytania.

Kardynał podkreślił, że w ciągu swych dziejów Kościół katolicki był świadom, iż wśród wiernych mogą pojawić się napięcia i starał się nie dopuścić, aby przerodziły się one w podziały. Kościół zawsze próbował zachować wszystkie trendy i wszystkie prądy pod jednym dachem tak długo, jak to możliwe. Obecnie, tak jak w przeszłości, idzie tą prawdziwie katolicką drogą ku przyszłości, stwierdził były ordynariusz Bazylei.

Fot. katholisch-informiert.ch

Oceń ten artykuł


Udostepnij

FacebookTwitterGoogle+

Wspomóż nas Przyjaciele misji

«
»

Wasze komentarze

Skomentuj jako pierwszy.