„Musimy przygotować się na to, że zagrożenie ze strony terroryzmu nie szybko się skończy” – powiedział kard. Angelo Scola w czasie wizyty w jednej z mediolańskich parafii, przy której działa duszpasterstwo imigrantów.

„Musimy zabrać się do wspólnej pracy, przezwyciężając pokusę rozpalania konfliktów i instrumentalizacji, by stworzyć nowe oblicze dialogu z wyznawcami islamu” – stwierdził arcybiskup Mediolanu.

Zwracając się wprost do nich, zaapelował, by wykluczali ze swoich szeregów tych, którzy stwarzają niebezpieczne sytuacje. Mówiąc, że era terroryzmu nie będzie krótka, kardynał zauważył, że „jest on zjawiskiem strukturalnym”.

Z kolei do świata zachodniego skierował następującą uwagę: „Nie wystarczy mówić: będziemy żyć, jak do tej pory. A jak żyliśmy? Czy to wystarczy, by stawić czoła temu zjawisku?”. Do młodych imigrantów kardynał Scola powiedział m.in.: „Macie przed sobą życie, podobne do zielonej prerii, ale najważniejsze, by wiedzieć, dla kogo się żyje. Jestem przekonany, że z tego punktu widzenia mogą się od was wiele nauczyć wasi włoscy rówieśnicy”.

fot. EPA/WILL OLIVER

Oceń ten artykuł


źródło: KAI

Udostepnij

FacebookTwitterGoogle+

Wspomóż nas Przyjaciele misji

«
»

Wasze komentarze

Skomentuj jako pierwszy.