Ksiądz Piotr Glas jest znany z filmików na YouTube, rekolekcji, warsztatów, także w Polsce. Biskup diecezji Portsmouth informuje, że nie jest egzorcystą.

„Na prośbę ks. biskupa Artura G. Mizińskiego, Sekretarza Generalnego Konferencji Episkopatu Polski przekazujemy informację dotycząca ks. Piotra Glasa. Ten były członek Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej, a obecnie pracujący w diecezji Portsmouth w Wielkiej Brytanii, w ostatnim czasie prowadzący w Polsce wiele sesji rekolekcyjnych, dni skupień oraz warsztatów – nie posiada formalnej zgody na pełnienie posługi egzorcysty. Ponadto, podając się za egzorcystę, dopuszcza się on praktyk, których nie wolno stosować.

 

Płock, dnia 7 grudnia 2017 r.

Ks. Piotr Grzywaczewski, Kanclerz Kurii”

Komunikat ws. ks. Piotra Glasa
4.15 (69.19%) 33 ocen.


źródło: Redakcja/jn

Udostepnij

FacebookTwitterGoogle+

Wspomóż nas Przyjaciele misji

«
»

Wasze komentarze

  Komentarzy:: 10

 1. Michał Stempin


  Wcześniej ta sama kura zgłaszała zastrzeżenia do Pustelni w Czatachowej… To zdaje się nie jest wypowiedź KEP, ale samej kurii, o czym dosyć jednoznacznie świadczy podpis po komunikatem…
  Poproszę redakcję o odniesienie się do informacji i podpisu pod nią „Kanclerza Kurii”, bo piszecie „Episkopat mówi jednoznacznie” a podpis tego nie potwierdza.

 2. Bożena Pociecha


  A ja osobiście uważam że ten Ksiądz ma ogromną wiarę słuchałam go wiele ,wiele razy i jego słowa przenikają do duszy.Przepięknie mówi o Bogu i Maryi i to jest jeden z ulubionych moich Księży. Za chwilę nie będzie wiadomo komu wierzyć.


 3. A skąd ten biskup może wiedzieć?
  Przecież nie jest jego zwieszchnikiem…


 4. To wspaniały ksiądz,jeden z niewielu który otwiera nam oczy na życie duchowe,o którym nie mamy świadomości.Ponieważ nikt nie chce nam o tym mówić.W momencie gdy ktos z aczyna mówić prawdę od razu na niego plują.CZyz nie tak było również z Jezusem?Módlmy sie za księdza Glasa to wspaniały kapłan.


 5. Ten wspaniały kapłan mówi o grzechach w Kościele i to IM się nie podoba! Nie dziwmy się więc,że szukają „dziury w całym”


 6. Jeśli to cokolwiek jest prawda to proszę o scan dokumentu podpisanego przez tego Biskupa. A tak to zakrawa na pomówienie.


 7. prosze o pomoc i umuwienie spotkania sie z ks. Glasem. Grzegorz.


 8. Wilki w owczych skorach dopadna kazdego kto im w najmniejszym stopniu zacznie zagrazac. Ks. Glas wszedl na sliskie terytorium. Dzieki niemu wielu ludzi sie nawraca i zaczyna poznawac ukrywajacego sie po wieloma sutannami szatana, ktory najchetniej pozostalby nie rozpoznawalny i zapomniany. Modlmy sie za Ks. Glasa, za Jego odwage w krzewieniu ewangelii takiej jakiej nauczal nasz najwiekszy Kaplan Jezus Chrystus. Ksieze Glas prosze sie nie poddawac i nie zniechecac. My zwykli ludzie jestesmy z Toba i dzieki Tobie i Twoim slowom nie jednej owieczce udalo sie zawrocic z nad przepasci nad ktora sa prowadzone przez zbyt „liberalnych pasterzy” Bogu dzieki za Twoje slowa i nauki.


 9. Manipulacja słowem, czyż nie? Ta wypowiedz kurii płockiej jest celowo tak skonstruowana ze ludzie odbierają to dokladnie tak jak odebrali. Dopiero po uważnym wczytaniu się rzeczywiście „nic takiego” nie powiedzieli. Nasuwa się zatem uwaga- komu ks Glas szkodzi przeszkadza? Wiadomo- szatanowi, komu zależy żeby zdyskredytowac ks. Glasa? Jak wyżej- szatanowi. Jak widać ks Glas miałby kogo egzorcyzmować tam w Płocku. Jest tam jakiś agent dołu ukryty pod sutanna


 10. Niezwykle smutnym jest, że dla własnej wygody i niewiary, dyskredytuje się i podstępnie pomawia kapłanów z wielką wiarą, charyzmą i zaangażowaniem, jak ks Piotr. A robią to, ci którzy Bogu ślubowali służyć, a służą jedynie sobie i swojej pysze. Módlmy się do Niepokalanego Serca naszej Najświętszej Marii, naszej Ukochanej Mamy za ks Piotra i jemu podobnych oraz za przemianę serc naszych kapłanów, w szczególności hierarchów Kościoła w Polsce i na całym Świecie.

  PS. Nowa Inicjatywa świeckich organizatorów Wielkiej Pokuty oraz Różańca do granic także została zablokowana przez hierarchów naszego Kościoła.