Ksiądz Piotr Glas jest znany z filmików na YouTube, rekolekcji, warsztatów, także w Polsce. Biskup diecezji Portsmouth informuje, że nie jest egzorcystą.

„Na prośbę ks. biskupa Artura G. Mizińskiego, Sekretarza Generalnego Konferencji Episkopatu Polski przekazujemy informację dotycząca ks. Piotra Glasa. Ten były członek Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej, a obecnie pracujący w diecezji Portsmouth w Wielkiej Brytanii, w ostatnim czasie prowadzący w Polsce wiele sesji rekolekcyjnych, dni skupień oraz warsztatów – nie posiada formalnej zgody na pełnienie posługi egzorcysty. Ponadto, podając się za egzorcystę, dopuszcza się on praktyk, których nie wolno stosować.

 

Płock, dnia 7 grudnia 2017 r.

Ks. Piotr Grzywaczewski, Kanclerz Kurii”

Komunikat ws. ks. Piotra Glasa
4.19 (69.79%) 32 ocen.


źródło: Redakcja/jn

Udostepnij

FacebookTwitterGoogle+

Wspomóż nas Przyjaciele misji

«
»

Wasze komentarze

  Komentarzy:: 6

 1. Michał Stempin


  Wcześniej ta sama kura zgłaszała zastrzeżenia do Pustelni w Czatachowej… To zdaje się nie jest wypowiedź KEP, ale samej kurii, o czym dosyć jednoznacznie świadczy podpis po komunikatem…
  Poproszę redakcję o odniesienie się do informacji i podpisu pod nią „Kanclerza Kurii”, bo piszecie „Episkopat mówi jednoznacznie” a podpis tego nie potwierdza.

 2. Bożena Pociecha


  A ja osobiście uważam że ten Ksiądz ma ogromną wiarę słuchałam go wiele ,wiele razy i jego słowa przenikają do duszy.Przepięknie mówi o Bogu i Maryi i to jest jeden z ulubionych moich Księży. Za chwilę nie będzie wiadomo komu wierzyć.


 3. A skąd ten biskup może wiedzieć?
  Przecież nie jest jego zwieszchnikiem…


 4. To wspaniały ksiądz,jeden z niewielu który otwiera nam oczy na życie duchowe,o którym nie mamy świadomości.Ponieważ nikt nie chce nam o tym mówić.W momencie gdy ktos z aczyna mówić prawdę od razu na niego plują.CZyz nie tak było również z Jezusem?Módlmy sie za księdza Glasa to wspaniały kapłan.


 5. Ten wspaniały kapłan mówi o grzechach w Kościele i to IM się nie podoba! Nie dziwmy się więc,że szukają „dziury w całym”


 6. Jeśli to cokolwiek jest prawda to proszę o scan dokumentu podpisanego przez tego Biskupa. A tak to zakrawa na pomówienie.