W cztery lata od wejścia w świat mediów społecznościowych „papieski” Twitter jest ciągle aktywny. Już 31,94 milionów użytkowników odbiera tą drogą codziennie krótkie przesłania papieża Franciszka. „Adwent powinien być czasem nadziei. Wyjdźmy na spotkanie Pana, który idzie nam naprzeciw” – napisał papież na Twitterze w minioną niedzielę.

Ze względu na tak wysoką liczbę wejść papieski Twitter Franciszka znalazł się wśród 30 najczęściej śledzonych wpisów na świecie. Na liście, którą otwierają gwiazdy muzyki pop Katy Perry, Justin Bieber i Taylor Swift oraz ustępujący prezydent USA Barack Obama, Franciszek wymieniony jest tuż za Billem Gatesem.

Jako pierwszy papież w historii Tweeta wysłał 12 grudnia 2012 roku Benedykt XVI. Po jego ustąpieniu papieski Twitter został zawieszony. Uaktywniono go 13 marca 2013 roku wpisem: HABEMUS PAPAM FRANCISCUM „Papieski” profil obserwowało od razu ponad 1,6 mln internautów. Dotychczas w ciągu 1 371 dni pontyfikatu, papież Franciszek umieścił na Twitterze 921 swoich krótkich przesłań.

Fot. PAP/EPA/MAURIZIO BRAMBATTI

Oceń ten artykuł


źródło: KAI

Udostepnij

FacebookTwitterGoogle+

Wspomóż nas Przyjaciele misji

«
»

Wasze komentarze

Skomentuj jako pierwszy.