W zeszłym miesiącu na Filipinach zabito już ponad 6 tys. domniemanych handlarzy narkotykami, z czego tysiąc, w oparciu o samo tylko podejrzenie. Irlandzki misjonarz mówi o tej przykrej rzeczywistości.

„Dla niektórych to wielki sukces taka faktyczna kara śmierci bez potrzeby jej legalizacji czy długich procesów w sądach. Według zwolenników takiej polityki eliminowanie domniemanych kryminalistów w doraźnych egzekucjach oddziałuje o wiele skuteczniej, jest w tym jednak coś bardzo groźnego i okrutnego” – powiedział agencji Fides pracujący w tym kraju irlandzki misjonarz. O. Shay Cullen kieruje założoną przez siebie fundacją, która zajmuje się licznymi dziełami społecznymi na rzecz opuszczonych nieletnich, wykorzystywanych kobiet czy narkomanów.

W zeszłym miesiącu na Filipinach zabito już ponad 6 tys. domniemanych handlarzy narkotykami, z czego tysiąc, w oparciu o samo tylko podejrzenie. „Dla niektórych to wielki sukces taka faktyczna kara śmierci bez potrzeby jej legalizacji czy długich procesów w sądach. Według zwolenników takiej polityki eliminowanie domniemanych kryminalistów w doraźnych egzekucjach oddziałuje o wiele skuteczniej, jest w tym jednak coś bardzo groźnego i okrutnego” – powiedział agencji Fides pracujący w tym kraju irlandzki misjonarz. O. Shay Cullen kieruje założoną przez siebie fundacją, która zajmuje się licznymi dziełami społecznymi na rzecz opuszczonych nieletnich, wykorzystywanych kobiet czy narkomanów.

Oceń ten artykuł


Udostepnij

FacebookTwitterGoogle+

Wspomóż nas Przyjaciele misji

«
»

Wasze komentarze

Skomentuj jako pierwszy.