Po cyklonie „Enawo” życie na Madagaskarze powoli wraca do normy. Nie jest to łatwe, bo w jego wyniku zostało zniszczonych wiele upraw ryżu – głównego źródła utrzymania Malgaszy.

W wyniku cyklonu „Enawo”, który nawiedził Madagaskar w marcu tego roku, zniszczone zostały prawie wszystkie uprawy ryżu. Z pomocą przyszli jednak misjonarze oblaci, którzy wraz z redakcją „Misyjnych Dróg” zorganizowali akcję „Ryż na Madagaskar”, by wspomóc ubogą ludność afrykańskiej wyspy.

Znalazło się wielu ofiarodawców, którzy okazali współczucie i wielką materialną pomoc dla mieszkańców Czerwonej Wyspy. Wpłacone pieniądze pozwolą im stanąć na nogi. Jak dotąd, drogą internetową udało się zebrać 21 647 zł. Przed Świętami Wielkanocnymi pierwszy transport ryżu dotarł do Marolambo, gdzie misjonarze oblaci rozdysponowali jedzenie wśród lokalnej społeczności. – Misjonarze robią rozeznanie na miejscu, wybierają najbardziej potrzebujące rodziny. Każda osoba otrzymała już kilogram ryżu oraz 250 gram fasoli białej lub czerwonej – mówi o. Adam Szul, ekonom delegatury misjonarzy oblatów na Madagaskarze.

Potrzeby są ogromne, dlatego akcja potrwa jeszcze do końca maja. Liczy się każda złotówka przelana na ten cel. – Jak powiedział papież Franciszek, jałmużna znaczy miłosierdzie. Chciejmy je więc okazać tym, którzy tej pomocy najbardziej oczekują. – mówi Łukasz Tadyszak, koordynator akcji edukacyjnej na Madagaskarze. –  Malgasze nie mieli zbiorów, nie mają więc ziarna pod uprawę. Mamy nadzieje, że na przełomie maja i czerwca uda się dostarczyć drugą część transportu, by znów im pomóc. Zachęcam do włączenia się w akcję! – dodaje o. Szul.  

Wszystko co trzeba zrobić, to wejść na stronę www.misyjne.pl/nasze-akcje, wybrać akcję „Ryż na Madagaskar” i wpłacić dowolną kwotę. Kontakt pod adresem e-mail: redakcja@misyjnedrogi.pl; +48 511493653. Pieniądze wpłacić można również tradycyjnym przekazem pocztowym, z dopiskiem „Ryż na Madagaskar”: Misyjne Drogi, Ul. Ostatnia 14, 60-102 Poznań, Nr konta PL: 18 1020 4027 0000 1202 0031 7198.

Ryż na Madagaskar: wciąż potrzebna pomoc
6 (100%) 4 ocen.


Udostepnij

FacebookTwitterGoogle+

Wspomóż nas Przyjaciele misji

«
»

Wasze komentarze

Skomentuj jako pierwszy.