IV Gala Finałowa Projektów MISEVI Polska to coroczne spotkanie, podczas którego świeccy misjonarze (polscy studenci) uczestniczący w danym roku w misjach zagranicznych tworzonych przez Stowarzyszenie MISEVI Polska, zdają relacje ze swojej pracy poza granicami kraju.

Podczas tegorocznej gali przedstawione zostaną działania prowadzone na Madagaskarze, w Beninie i Ukrainie. Studenci opowiedzą o swojej posłudze wśród najuboższych – w szkołach, przychodniach, szpitalach. Ponadto podczas spotkania poruszony zostanie wątek bezdomności i pracy wśród bezdomnych w ukraińskiej Odessie.
Motyw przewodni gali zamknięty został w doskonale znanym z popkultury zwrocie All you need is love. Organizatorzy chcą w ten sposób pokazać uniwersalność ludzkich emocji oraz pragnienie bycia kochanym, i zaznaczyć, jak ważne w niesieniu pomocy drugiemu człowiekowi jest skupienie się również na jego sferze psychicznej i duchowej. Podkreślają, że bardzo często pomoc materialna czy fizyczna są tylko jednym z etapów wspierania najuboższych, a kolejnym – znacznie trudniejszym – jest wsparcie psychiczne i towarzyszenie w najtrudniejszych życiowych momentach.

Studenci przedstawią także działanie wolontariatu misyjnego w Polsce. Zaznaczą, jak ważna w odpowiedzialnym niesieniu pomocy jest właściwa organizacja pracy i mądre rozeznanie potrzeb. Zachęcą młodych ludzi do angażowania się w sprawy społeczne.

Oceń ten artykuł


źródło: Redakcja

Tagi

Misevi

Udostepnij

FacebookTwitterGoogle+

Wspomóż nas Przyjaciele misji

«
»

Wasze komentarze

Skomentuj jako pierwszy.