Szachy to najważniejsza dyscyplina sportowa. Uczą przewidywania, pokory, ale też waleczności, czyli tego, co jest potrzebne w życiu każdego z nas – mówił wicemarszałek Senatu Grzegorz Czelej podczas VI finału turnieju szachowego „Szachiści grają dla Polonii”.

We wtorek w Warszawie odbył się VI finał turnieju „Szachiści grają dla Polonii”. W turnieju, zorganizowanym przez Polski Związek Szachowy pod honorowym patronatem marszałka Senatu, uczestniczyło 65 młodych szachistów – zwycięzców turniejów mikołajkowych i świątecznych rozegranych w grudniu 2016 r.

„Szachy to najważniejsza dyscyplina sportowa. Uczą przewidywania, pokory, ale też waleczności, czyli tego, co jest potrzebne w życiu każdego z nas” 

– mówił wicemarszałek Senatu Grzegorz Czelej, otwierając rozgrywki. Senator Marek Borowski, który kolejny raz wziął udział w zawodach, podkreślił, że ich poziom jest coraz wyższy. Środki zebrane podczas akcji zostały przekazane na organizację obozu szachowego „Wakacje z szachami 2017” dla polskich dzieci z Solecznik i Dniepropietrowska, który odbędzie się sierpniu br. w Szydłowcu. 

Po 7 rundach zwyciężyli: Filip Łuczak, Hubert Jaszczuk i Krzysztof Majewski. 

foto. PAP/Bartłomiej Zborowski

Oceń ten artykuł


źródło: PAP

Tagi

sport szachy

Udostepnij

FacebookTwitterGoogle+

Wspomóż nas Przyjaciele misji

«
»

Wasze komentarze

Skomentuj jako pierwszy.