Publicysta, dziennikarz zmarł po chorobie nowotworowej w wieku 61 lat.

Grzegorz Miecugow ostatnio był znany głównie jako prowadzący „Szkoło kontaktowe” oraz program „Inny punkt widzenia” w Tvn24. Swoją pracę zaczynał w radiowej Trójce i TVP. W Polski Radiu prowadził popołudniowy program „Zapraszamy do Trójki”, w Telewizji Polskiej „Wiadomości”.

Współtworzył pionierską na polskim rynku medialnym stację informacyjną – TVN24, w której pracował do końca. Początkowo był szefem zespołu wydawców, współtworzył sztandarowy program „Fakty”, ostatnio był dyrektorem działu publicystyki TVN24. Miecugow prowadził też pierwszą serię popularnego reality show „Big Brother”, którego finał oglądało ponad dziewięć milionów widzów.

Zobaczcie filmik przygotowany 2 lata temu przez Radio Kielce. Grzegorz Miecugow opowiada o rebusie i filiżance, którą przygotował: – Jest tam uśmiechnięte słońce – jako symbol początku. Wszystko ma swój początek. Później coś pofalowanego, to może być woda jako symbol życia i też upływ czasu. A na końcu księżyc jako symbol końca. Księżyc nie jest ani smutny ani zmartwiony, po prostu jest. Dodam, że bardzo trudno jest narysować uśmiechnięty księżyc, dużo trudniej niż uśmiechnięte słońce. Dla podkreślenia, że jednak początek i uśmiechnięty jest ważniejszy to jest talerzyk i na nim uśmiechnięte słońce. Ważniejszy jest początek niż koniec –

Miecugow ukończył studia na Wydziale Filozofii Uniwersytetu Warszawskiego. Deklarował z humorem, że nigdy nie chciał być dziennikarzem, a fakt podjęcia tego zawodu był dziełem przypadku. Miecugow przez ostatnie kilkanaście lat uczył dziennikarstwa – na stałe związał się z Collegium Civitas.

Nie żyje Grzegorz Miecugow
3.5 (58.33%) 2 ocen.


źródło: PAP

Udostepnij

FacebookTwitterGoogle+

Wspomóż nas Przyjaciele misji

«
»

Wasze komentarze

Skomentuj jako pierwszy.