28 stycznia przedstawiciele organizacji Christian Association of Nigeria, CAN, (Stowarzyszenie Chrześcijan w Nigerii) oświadczyli, że w północnej części kraju terroryści z islamskiego ugrupowania Boko Haram zniszczyli ponad 900 kościołów.

Z tego powodu członkowie wyżej wymienionego stowarzyszenia wezwały rząd kraju do odbudowy chrześcijańskich świątyń i do utworzenia Nigeryjskiej Rady Międzyreligijnej, która ma na celu zwalczanie narastających aktów przemocy na tle religijnym.

Podczas spotkania w Gusau, stan Zamfara, przewodniczący Can, Musa Misal, zburzone kościoły znajdowały się na obszarach nigeryjskich stanów: Gombe, Yobe, Adamawa i Borno. Chrześcijanie ubolewają z powodu faktu, że ataki na wyznawców Chrystusa w południowej części stanu Kaduna, w stanie Plateau, Benue i Taraba nasilają się i nie są one pojedynczymi przypadkami, tylko „masakrą chrześcijan”. Członkowie CAN wezwali gubernatora stanu Kaduna, pana Nasir El – rufai, do równego traktowania osób, bez względu na wyznawaną przez nie wiarę.

Tłumaczenie: Marcin Rak

Źródło: http://dailypost.ng/2017/01/29/boko-haram-destroyed-900-churches-north-can/

Oceń ten artykuł


źródło: dailypost.ng

Udostepnij

FacebookTwitterGoogle+

Wspomóż nas Przyjaciele misji

«
»

Wasze komentarze

Skomentuj jako pierwszy.