Akcja Katolicka Archidiecezji Poznańskiej zaprasza osoby świeckie i duchowne do udziału w Ogólnopolskim Forum Duszpasterskim, które 23-go września odbędzie się w Poznaniu. Mszy św. otwierającej spotkanie będzie przewodniczył prefekt watykańskiej Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów kard. Robert Sarah, który wygłosi także konferencję pt. „Duch Świętości w Kościele”.

– Akcja Katolicka, realizując w ścisłej współpracy ze swoimi pasterzami misję apostolską, podejmuje się organizacji wielu inicjatyw przybliżających kierunek nauczania duszpasterskiego Kościoła w Polsce. W ciągu każdego roku pojawia się wiele sympozjów, konferencji i wykładów. Od wielu lat Akcja Katolicka Archidiecezji Poznańskiej przewodzi organizacji Forum Duszpasterskiego, którego sesje stały się swoistym wprowadzeniem do tematu kolejnego roku duszpasterskiego – przypomina prezes Akcji Katolickiej w Polsce Urszula Furtak.

Tegoroczne Ogólnopolskie Forum Duszpasterskie odbędzie się 23 września w Centrum Wykładowo-Konferencyjnego Politechniki Poznańskiej, a gościem specjalnym spotkania będzie prefekt watykańskiej Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów kard. Robert Sarah. W programie spotkania, które otworzy przewodniczący KEP abp Stanisław Gądecki, znajdzie się też prezentacja programu duszpasterskiego Kościoła w Polsce, którego dokona abp Wiktor Skworc, przewodniczący Komisji Duszpasterstwa KEP oraz dyskusja panelowa pt. „Namaszczeni Duchem Świętym”, z udziałem m.in. posła Marka Jurka i o. Marka Myślińskiego – przełożonego Zgromadzenia Ducha Świętego. Udział w forum można zgłaszać do 15-go września, a szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej Akcji Katolickiej.

zdjęcie: Program Ogólnopolskiego Forum Duszpasterskiego

Oceń ten artykuł


Udostepnij

FacebookTwitterGoogle+

Wspomóż nas Przyjaciele misji

«
»

Wasze komentarze

Skomentuj jako pierwszy.