O budowę mostów dialogu zaapelował papież Franciszek podczas spotkania w niedzielę z katolickimi parlamentarzystami z różnych krajów świata – poinformowało Radio Watykańskie. Zachęcał do uchwalania ustaw, które otoczą większą troską bezbronnych.

Wczesnym popołudniem papież spotkał się w Watykanie z uczestnikami konferencji Międzynarodowej Sieci Katolickich Prawodawców (International Catholic Legislators Network). Ta organizacja skupiająca katolickich parlamentarzystów została powołana w 2010 roku pod patronatem arcybiskupa Wiednia kardynała Christopha Schoenborna i Davida Altona z brytyjskiej Izby Lordów. Co roku członkowie stowarzyszenia spotykają się na obradach we Frascati pod Rzymem.

Jak poinformowała watykańska rozgłośnia, Franciszek zaapelował do parlamentarzystów, o stałe, „przeniknięte nauczaniem moralnym i społecznym” zaangażowanie na rzecz budowy „bardziej ludzkiego i sprawiedliwego społeczeństwa”. Wyraził też zadowolenie, że wzrosła liczba uczestników konferencji, pochodzących z krajów Afryki.

Papież podkreślił, że uchwalane i wprowadzane w życie ustawy powinny „budować mosty dialogu między różnymi perspektywami politycznymi i promować większą troskę o bezbronnych oraz zepchniętych na margines i tych, którzy są zmuszeni do opuszczenia swojej ojczyzny”.

Oceń ten artykuł


źródło: PAP

Udostepnij

FacebookTwitterGoogle+

Wspomóż nas Przyjaciele misji

«
»

Wasze komentarze

Skomentuj jako pierwszy.