Nie mogę się doczekać spotkania z wami – powiedział Franciszek w przesłaniu video skierowanym do mieszkańców Mjanmy na półtora tygodnia przed przybyciem do tego kraju. 27 listopada samolot z Ojcem Świętym na pokładzie wyląduje na płycie lotniska w Rangunie. Franciszek będzie przebywał w tym kraju do 30 listopada.

Oto tekst papieskiego przesłaniu w tłumaczeniu na język polski:

Drodzy przyjaciele,

Przygotowuję się do odwiedzenia Mjanmy chcę przesłać słowo powitania i przyjaźni dla całego jej narodu. Nie mogę się doczekać, możliwości spotkania z wami.

Przybywam, aby głosić Ewangelię Jezusa Chrystusa, która jest orędziem pojednania, przebaczenia i pokoju. Moja wizyta pragnie umocnić wspólnotę katolicką w Mjanmie w jej wierze w Boga i w jej świadectwie Ewangelii, która uczy godności każdego człowieka i domaga się otwarcia naszych serc na innych, zwłaszcza ubogich i potrzebujących.

Jednocześnie chciałbym odwiedzić wasze państwo w duchu szacunku i wsparcia dla każdego wysiłku zmierzającego do budowania zgody i współpracy w służbie dobru wspólnemu. Żyjemy w czasach, kiedy wierzący i ludzie dobrej woli coraz bardziej odczuwają potrzebę wzrastania we wzajemnym zrozumieniu i szacunku, wspierania się wzajemnie jako członkowie jednej rodziny ludzkiej. Wszyscy bowiem jesteśmy dziećmi Bożymi.

Wiem, że wielu w Mjanmie ciężko pracuje, aby przygotować moją wizytę, i dziękuję im za to. Proszę każdego, aby modlił się, żeby dni, w których będę pośród was mogły być źródłem nadziei i wsparcia dla wszystkich. Dla was i waszych rodzin przyzywam Bożego błogosławieństwa radości i pokoju! Do zobaczenia niebawem!

fot. EPA/MAURIZIO BRAMBATTI

Oceń ten artykuł


źródło: KAI

Udostepnij

FacebookTwitterGoogle+

Wspomóż nas Przyjaciele misji

«
»

Wasze komentarze

Skomentuj jako pierwszy.