Papież Franciszek zachęcił w środę Polaków, aby nie lękali się mówić o Bogu, wierze i Kościele. Podczas audiencji generalnej apelował o „umacnianie się wzajemnie w wierze”.

Zwracając się do polskich pielgrzymów w czasie spotkania na placu Świętego Piotra, Franciszek powiedział: „Bracia i siostry, uczestnicząc we mszy świętej, bądźcie uważnymi słuchaczami Bożego słowa. Niech ono was formuje i przemienia. Niech kształtuje życie waszych rodzin, a szczególnie inspiruje wychowanie dzieci i młodzieży”.

„Bądźcie głosicielami tego Słowa, gdziekolwiek jesteście. Nie lękajcie się mówić o Bogu, o sprawach wiary, o Kościele. Umacniajcie się wzajemnie w wierze, trwając konsekwentnie w nauce Chrystusa” – wzywał papież.

W katechezie na temat Liturgii Słowa, jako istotnej części mszy, Franciszek mówił wiernym, że w trakcie czytań nie można komentować tego, co dzieje się wokół w kościele.

„Ileż to razy, kiedy trwa lektura Słowa Bożego, słychać komentarze: +Popatrz na tego, popatrz na tamtego+” – zauważył papież. „Czy należy komentować w czasie czytania Słowa Bożego? Nie. Jeśli plotkujesz, nic nie słyszysz” – podkreślił Franciszek w czasie audiencji, w której uczestniczyło kilkanaście tysięcy osób.

Oceń ten artykuł


źródło: PAP

Udostepnij

FacebookTwitterGoogle+

Wspomóż nas Przyjaciele misji

«
»

Wasze komentarze

Skomentuj jako pierwszy.