Papież Franciszek powrócił do Rzymu z podróży do Chile i Peru.

Pielgrzymka trwała tydzień. Franciszek odwiedził Chile i Peru. Samolot linii Latam z papieżem na pokładzie po 13-godzinnym locie wylądował na rzymskim lotnisku Ciampino. Ostatnim punktem pielgrzymki Franciszka była w niedzielę msza w bazie lotniczej w stolicy Peru Limie, w której uczestniczyło 1,3 miliona osób.

Pierwszy papież w Amazonii
To była 22. zagraniczna podróż Franciszka i jednocześnie szóstą jego wizyta w krajach Ameryki Łacińskiej i wyjątkowo wyczerpującą z powodu codziennych lotów między miastami w Chile i Peru oraz napiętego programu. Jako pierwszy papież w historii Franciszek odwiedził Amazonię, gdzie spotkał się z tamtejszą rdzenną ludnością.

Zgodnie z tradycją po wylądowaniu papież udał się do bazyliki Matki Bożej Większej, by przed ikoną Salus Populi Romani (Ocalenie Ludu Rzymskiego) podziękować Bogu za szczęśliwy przebieg podróży. Franciszek w Bazylice modli się przed swymi podróżami i po ich zakończeniu. Swą wizytę w Chile i Peru podsumuje w czasie środowej audiencji generalnej w Watykanie. Zdjęcia: Luca Zennaro, PAP/EPA.

 


Wspomóż nas Przyjaciele misji

«
»

Wasze komentarze

  Komentarzy:: 2

  1. Juan Radek


    Dzięki za artykuł. Małe sprostowanie. Pierwszym papieżem, który odwiedził Amazonię, był Jan Paweł II. Wizyta odbyła się 5 lutego 1985 r. https://www.youtube.com/watch?v=aNo0CP1JEQQ

  2. Rotter Elatzin Elżbieta


    Jan Pawel Iı tez odwiedzil Amazonie – Iquitos.