Ponad milion pielgrzymów weźmie udział w Mszy św. sprawowanej 21 stycznia przez papieża Franciszka w bazie wojskowej “Las Palmas” na przedmieściach Limy. Jedna z największych uroczystości podczas wizyty papieskiej zorganizowana zostanie na terenie o powierzchni 27 hektarów.

Jak ujawnił Roberto Gomez, burmistrz gminy w Santiago de Surco, na której znajduje się baza, zakończonych zostało już 70 proc. prac przygotowawczych do wizyty Franciszka. Wyjaśnił, że z powodu dużej liczby osób konieczne było zaplanowanie większej liczby wejść na teren obiektu. Będzie ich tam łącznie 17. – Nie przewidujemy możliwości wjazdu samochodów na teren bazy, dlatego wierni będą mogli dotrzeć tam jedynie pieszo lub za pośrednictwem środków transportu publicznego – dodał Roberto Gomez.

Franciszek dotrze do Peru z Chile 19 stycznia. Pierwszego dnia spotka się m.in. z przedstawicielami plemion indiańskich Ameryki Południowej. Wydarzenie odbędzie się w Puerto Maldonado.

Msza w bazie wojskowej “Las Palmas” odbędzie się w godzinach popołudniowych 21 stycznia. Będzie ostatnim przed wylotem do Rzymu wydarzeniem w trakcie pobytu papieża w Peru.

Oceń ten artykuł


źródło: KAI

Udostepnij

FacebookTwitterGoogle+

Wspomóż nas Przyjaciele misji

«
»

Wasze komentarze

Skomentuj jako pierwszy.