Joanna Kopcińska nowym rzecznikiem rządu (za Rafała Bochenka), dotychczasowy zastępca ministra obrony narodowej Antoniego Macierewicza – Michał Dworczyk – odchodzi z MON i zostaje szefem Kancelarii Premiera (za Beatę Kempę), Marek Suski zastępuje Elżbietę Witek w fotelu szefa gabinetu politycznego premiera.

Zarówno Rafał Bochenek i Beata Kempa nadal maja pełnić wysokie funkcje w administracji rządowej. O zmianach w poniedziałkowe popołudnie poinformował premier Mateusz Morawiecki (który tydzień temu uzyskał w Sejmie wotum zaufania).

Zdjęcie: Marek Suski i Joanna Kopcińska, podczas dzisiejszej konferencji prasowej fot: Marcin Obara, PAP

 

Suski i Kopcińska byli dotychczas w komisji ds. wyjaśnienia tak zwanej afery Amber Gold. Tam też więc nastąpią zmiany. – Pani rzecznik jest posłem ziemi łódzkiej, jest również członkiem specjalnej komisji sejmowej ds. badania nieprawidłowości Amber Gold. Jest bardzo aktywnym działaczem społecznym i bardzo się cieszę, że pani minister będzie rzecznikiem rządu – mówił Morawiecki.

Dzisiejsze decyzje to zmiany na stanowiskach w Kancelarii Premiera. O wiele ważniejsze – z punktu widzenia funkcjonowania państwa – będą te dotyczące ministrów. Rekonstrukcja rządu najprawdopodobniej odbędzie się w styczniu. Do tego czasu rząd funkcjonuje w tym samym składzie, który pracował pod przewodnictwem Beaty Szydło.

 
Oceń ten artykuł


źródło: PAP

Udostepnij

FacebookTwitterGoogle+

Wspomóż nas Przyjaciele misji

«
»

Wasze komentarze

Skomentuj jako pierwszy.