Po wydarzeniach w Londynie trwa „pełne dochodzenie antyterrorystyczne” – poinformowała policja na konferencji prasowej. Według telewizji Sky News są dwie ofiary śmiertelne wydarzeń w pobliżu parlamentu. Policja nie potwierdza na razie ofiar śmiertelnych. Według policji, jest pewna liczba ofiar „terrorystycznego incydentu” wśród nich są funkcjonariusze policji.

Antyterroryści zabezpieczający budynek brytyjskiego parlamentu (foto. PAP/EPA/ANDY RAIN)

 

 „Na tym etapie nie możemy potwierdzić liczby osób rannych ani charakteru obrażeń” 

– powiedział Ben-Julian Harrtington dziennikarzom. Według doniesień brytyjskich mediów sprawca rozjeżdżał samochodem przechodniów na chodniku Mostu Westminsterskiego, zanim uderzył w ogrodzenie parlamentu. Według mediów miał następnie rzucić się z nożem na funkcjonariusza policji pilnującego gmachu parlamentu, zanim został postrzelony. 

Świadkowie opisują napastnika, który rzucił się w środę na funkcjonariusza pilnującego gmachu parlamentu w centrum Londynu, a następnie został postrzelony przez policję, jako mężczyznę o wyglądzie azjatyckim w wieku 40 paru lat – podają brytyjskie media. Według świadków napastnik miał przy sobie nóż z ponad 20-centymetrowym ostrzem. 

foto. PAP/EPA/WILL OLIVER

Oceń ten artykuł


Udostepnij

FacebookTwitterGoogle+

Wspomóż nas Przyjaciele misji

«
»

Wasze komentarze

Skomentuj jako pierwszy.