Po niedzielnej liturgii Franciszek podpisał List apostolski na zakończenie Roku Miłosierdzia „Misericordia et misera” i przekazał go symbolicznie różnym przedstawicielom Kościoła. Zostanie on ogłoszony dzisiaj w południe.

W niedzielę 20 listopada, przed końcowym błogosławieństwem Papież odmówił z wiernym Anioł Pański. Wcześniej podziękował wszystkim, którzy przyczynili się do prawidłowego przebiegu Roku Miłosierdzia, również tym, którzy wspierali to wydarzenie modlitwą. W tym kontekście zauważył, że jutro przypada Dzień Pro Orantibus, a zatem przypominający o potrzebie wspierania klasztorów klauzurowych.

W Liście apostolskim papież zwróci uwagę na to, że Kościół powinien z taką samą intensywnością jak w czasie Jubileuszowego Roku żyć miłosierdziem. Zaprezentuje go włoski arcybiskup Rino Fisichella. Polemizuje on z opinią, że Rok Miłosierdzia zakończył się fiaskiem wskazując, że nie była to rzymska wersja światowej wystawy Expo, a pielgrzymi to nie turyści, którzy odwiedzili Rzym, by się modlić, a nie po to, by wydawać pieniądze. Postawa ta wynika z niskiej oceny wydarzenia ze strony właścicieli hoteli, restauracji i handlowców, których zyski nie wzrosły tyle, ile sobie tego życzyli.

Fot. PAP/EPA/MAURIZIO BRAMBATTI 

Galeria (9 zdjęć)
Oceń ten artykuł


Udostepnij

FacebookTwitterGoogle+

Wspomóż nas Przyjaciele misji

«
»

Wasze komentarze

Skomentuj jako pierwszy.