W środę wieczorem na stacji Smętowo Graniczne (powiat starogardzki) wykoleił się pociąg relacji Gdynia Główna – Bielsko Biała/Zakopane. Nie ma ofiar śmiertelnych. Ze wstępnych informacji wynika, że nie ma osób ciężko rannych – informuje PKP PLK SA.

Rzecznik prasowy PKP Polskie Linie Kolejowe S.A, Mirosław Siemieniec poinformował w środę w nocy, że „o godzinie 21:55 na stacji Smętowo wykoleił się pociąg relacji Gdynia Główna – Bielsko Biała/Zakopane”. „Nie ma ofiar śmiertelnych. Ze wstępnych informacji wynika, że nie ma osób ciężko rannych” – czytamy w komunikacie.

Poinformował, że z 11 wagonów wykoleiła się lokomotywa i siedem wagonów. Na miejscu są służby. Wstrzymany został ruch pociągów na trasie Tczew – Bydgoszcz.

PAP/Tytus Żmijewski

Zapewnił, że pasażerowie pod opieką drużyny konduktorskiej opuścili pociąg. Według staży pożarnej pociągiem podróżowało ok. 130 osób. Rzeczniczka wojewody pomorskiego, Małgorzata Sworobowicz poinformowała PAP, że poszkodowanych zostało około 20 osób. „Według naszych informacji stan ogólny poszkodowanych jest dobry” – dodała.

Poinformowała, że na miejscu zdarzenia jest wojewoda pomorski, Dariusz Drelich, który koordynuje pracę służb i Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. 

Fot. PAP/Tytus Żmijewski

Oceń ten artykuł


źródło: PAP

Tagi

Udostepnij

FacebookTwitterGoogle+

Wspomóż nas Przyjaciele misji

«
»

Wasze komentarze

Skomentuj jako pierwszy.