Franciszek nie zamierza odbywać spotkań podczas swojej wizyty w Fatimie w dniach 12-13 maja. Rektor narodowego portugalskiego sanktuarium maryjnego ks. Carlos Cabecinhas zapowiedział 10 lutego, że obecność Ojca Świętego w tym miejscu ograniczy się tylko do udziału w modlitwach, posiłkach i noclegu.

„Chociaż ostateczny program wizyty papieża przygotuje Stolica Apostolska i powinien on być znany w marcu, to już teraz jednak wiadomo, że nie są planowane żadne spotkania Franciszka w Fatimie. Przybędzie on tu jedynie jako pielgrzym, gdyż chciał uczestniczyć w obchodach stulecia objawień” – wyjaśnił ks. rektor.

Jednocześnie przyznał, że pobytowi papieża w Fatimie powinna towarzyszyć ponad milionowa rzesza wiernych. Dodał, że dokładne oszacowanie liczby uczestników uroczystości w maju br. jest niemożliwie z uwagi na fakt, że pielgrzymi przybywający do Fatimy nie są zobowiązani do wcześniejszej rejestracji.

Pobyt Franciszka w Fatimie potrwa niespełna dobę, a jego podróż do Portugalii nie będzie mieć rangi wizyty
państwowej. Według roboczego programu wizyty, opracowanego na użytek władz sanktuarium w Fatimie, papież przyleci do Portugalii 12 maja samolotem włoskich linii Alitalia o 18.00. Lądowanie ma nastąpić na terenie bazy wojskowej Monte Real w pobliżu Fatimy. Podróż powrotna powinna odbyć się na pokładzie maszyny największego portugalskiego przewodnika – firmy TAP. Wstępnie przewidziano, że papież opuści Portugalię 13 maja po wspólnym obiedzie z biskupami portugalskimi.

Portugalia: nie będzie spotkań papieskich w Fatimie
5 (83.33%) 1 ocen.


źródło: KAI

Tagi

Fatima

Udostepnij

FacebookTwitterGoogle+

Wspomóż nas Przyjaciele misji

«
»

Wasze komentarze

Skomentuj jako pierwszy.