Na czterech poznańskich targowiskach siostry albertynki i urszulanki Serca Jezusa Konającego prowadzą zbiórkę płodów rolnych dla jadłodajni Caritas, które w Poznaniu prowadzą żeńskie zgromadzenia zakonne.

Jadłodajnie mieszczą się przy ul. Ks. Piotra Ściegiennego 133 i przy ul. Taczaka 7/16. Zbiórka potrwa do soboty (do 7-go października).

Zdjęcie: jadłodajnie sióstr albertynek, fot: Caritas

– Codziennie w jadłodajniach Caritas wydajemy około 1600 darmowych ciepłych posiłków oraz chleb. Wśród osób, które z nich korzystają, są bezdomni, bezrobotni, rodziny wielodzietne, emeryci, renciści, ale i osoby, które znalazły się w sytuacji kryzysowej i nie stać ich na ciepły posiłek – tłumaczy Gabriela Borowicz z Caritas Archidiecezji Poznańskiej.  Podkreśla, że na przygotowanie ciepłego dania potrzebnych jest kilkadziesiąt kilogramów różnych produktów. – Zbiórka prowadzona jest na targowiskach, ponieważ prosimy przede wszystkim o płody rolne, których w tym czasie nie brakuje – zauważa Borowicz. Zaznacza, że w jadłodajniach nic się nie zmarnuje, ale najbardziej potrzebne są ziemniaki, marchewka, pietruszka, buraki i kapusta.

Siostry zakonne prowadzą zbiórkę w godz. 8.00-15.00 przy rynkach: Jeżyckim, Wildeckim, Wielkopolskim i na os. Jagiellońskim, przy samochodach oznaczonych logo Caritas, ustawionych na targowisku lub w jego pobliżu. Zebrane ofiary pieniężne zostaną przeznaczone na przygotowanie wigilii dla samotnych i potrzebujących, organizowanej przez Caritas 24 grudnia w jednej z hal Międzynarodowych Targów Poznańskich.

W stolicy Wielkopolski Caritas Archidiecezji Poznańskiej prowadzi też jadłodajnie przy współpracy sióstr elżbietanek przy ul. Łąkowej 4 oraz sióstr franciszkanek Rodziny Maryi przy ul. Niegolewskich 23. Żywność wydawana jest też osobom korzystającym z ogrzewali przy ul. Krańcowej 10.

Zdjęcie: wigilia dla potrzebujących w Poznaniu w hali Międzynarodowych Targów Poznańskich, fot: MTP

Oceń ten artykuł


Udostepnij

FacebookTwitterGoogle+

Wspomóż nas Przyjaciele misji

«
»

Wasze komentarze

Skomentuj jako pierwszy.