Zajęliśmy się sprawami zwykłych Polaków, a nie tak jak poprzedni rząd sprawami elit politycznych – powiedziała premier Beata Szydło w środę w Sejmie. Według niej rząd PiS przywrócił Polakom „poczucie godności”.

Premier zabrała głos tuż przed tym, jak Sejm uchwalił ustawę przywracającą poprzedni wiek emerytalny – 60 lat dla kobiet, 65 – dla mężczyzn. Szydło podkreśliła, że rząd PiS dał „Polakom to, czego najbardziej oczekiwali”. „Zwróciliśmy im ich państwo, liczymy się z ich głosem” – mówiła szefowa rządu.

„Przywróciliśmy Polakom poczucie godności i stabilizacji, zajęliśmy się sprawami zwykłych Polaków, a nie tak jak poprzedni rząd sprawami elit politycznych” – przekonywała.

Premier zaznaczyła, że był to „pierwszy krok, który uczyniło Prawo i Sprawiedliwość” po wygraniu wyborów. „Teraz czas na kolejne. Teraz czas na to, aby zrobić krok na drodze odpowiedzialnego rozwoju. I to będzie priorytet rządu, priorytet PiS w następnych latach – zaznaczyła. „Polska się będzie szybciej rozwijać” – dodała. 

foto. PAP/Radek Pietruszka

Oceń ten artykuł


źródło: PAP

Udostepnij

FacebookTwitterGoogle+

Wspomóż nas Przyjaciele misji

« (fot.www.pixabay.com/WDnet)
»

Wasze komentarze

Skomentuj jako pierwszy.