Parafianie z miejscowości we włoskiej Umbrii otrzymali od proboszcza „karty lojalnościowe”, dzięki którym po uczestnictwie w niedzielnej Mszy św. mogą wziąć udział w spotkaniu przy kieliszku musującego wina Prosecco. Inicjatywa księdza zbiera i pochwały i krytykę.

Ksiądz Gianfranco Formenton rozdał parafianom karty, które osobiście stempluje po przedpołudniowej Mszy św. w niedzielę. Dzięki temu parafianie gromadzą punkty i mają prawo do aperitifu w postaci białego musującego wina Prosecco i chipsów. Celem tej inicjatywy, jak tłumaczył ksiądz, jest większa integracja społeczności przy miejscowym kościele.

 – To jest mała wspólnota, w której wszyscy się znają, a inicjatywy naszego księdza potrafimy dobrze odczytać – powiedział jeden z wiernych cytowany przez dziennik „Il Messaggero”. – Niektórzy parafianie zdystansowali się od tego pomysłu, ale nasz ksiądz już taki jest – dodał. Zauważa się, że ksiądz Formenton znany jest z niekonwencjonalnego zachowania, ale także z ogromnej energii i działań na rzecz zjednoczenia wspólnoty i zachęcania do wspólnego spędzania czasu. Dyskusja na ten temat trwa w mediach społecznościowych, gdzie oprócz słów krytyki pojawiły się też opinie, że jest to „interesujący eksperyment”.

Oceń ten artykuł


źródło: PAP

Udostepnij

FacebookTwitterGoogle+

Wspomóż nas Przyjaciele misji

«
»

Wasze komentarze

Skomentuj jako pierwszy.